Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-01-31   Vaižgantas – iškiliausių Laikinosios sostinės piliečių dešimtuke
 
 

Iš Anykščių krašto kilęs kanauninkas rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas pateko tarp dešimties tarpukariu Laikinojoje sostinėje gyvenusių ir kūrusių piliečių, kuriais ir šiandien labiausiai didžiuojamasi, jie laikytini sektinais pavyzdžiais.

Kauno apskrities viešajai bibliotekai vykdant švietėjišką projektą "Iškiliausi tarpukario kauniečiai", iš 35 pasiūlytų asmenybių dešimtuką išrinko kompetentinga komisija. Ji rėmėsi šiais pagrindiniais atrankos kriterijais: nuopelnai Kauno miestui ir šių nuopelnų išliekamoji vertė šiandien, žmonės – novatoriai, pirmieji ėmęsi darbų vienoje ar kitoje srityje, kūrę miesto simbolius ar patys buvę laikomi savotiškais miesto simboliais, be kurių buvo neįsivaizduojamas tuometinis Kauno gyvenimas.

Į iškiliausiųjų dešimtuką kartu su Vaižgantu pateko: dainininkas, nacionalinės operos įkūrėjas Kipras Petrauskas, inžinierius architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, visuomenės veikėjas, ilgametis Kauno burmistras Jonas Vileišis, chirurgas Vladas Kuzma, karo lakūnas, Atlanto nugalėtojas Steponas Darius, brigados generolas, kariuomenės kūrėjas Vladas Nagevičius, gamtininkas Tadas Ivanauskas, verslininkai broliai Jonas ir Juozas Vailokaičiai ir Lietuvos Karo aviacijos vadas Antanas Gustaitis.

Tęsiant šį projektą, Kauno gyventojai raginami iki balandžio siūlyti iškiliausius tarpukario kauniečius, siunčiant jų kandidatūras dienraščiui "Kauno diena". Iš gautų kandidaų bus atrinktos dar dvi. Jų kaip ir jau išrinktų iškilių žmonių istorijos bus publikuojamos spaudoje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...