Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-05-21   Šokių mokytoja Stanislava Bilevičienė 50 metų mokė ir šokti, ir gyventi
 
 

Anykščių kultūros centro sportinių šokių kolektyvo vadovė, nacionalinės kategorijos trenerė Stanislava Bilevičienė, pakvietusi į vieną būrį įvairių kartų savo auklėtinius, drauge su jais paminėjo savo kūrybinės veiklos 50-metį.

Devyniolikmetė atėjusi dirbti į Anykščių kultūros namus, ji nuo to laiko jau išmokė šokti ir, kaip pasakojo jos auklėtiniai, paruošė gyventi apie pusantro tūkstančio anykštėnų.


Aktorė Dalia Michelevičiūtė, nekilnojamo turto prekybos bendrovės "Fabilita" direktorius Algirdas Paulavičius, restoranų tinklo "Sorrento" savininkas Vytautas Duknauskas, alaus gamybos bendrovės "Ragutis" prekybos ir marketingo direktorius Dalius Rutkauskas, šokėjų grupės "Rokada" lyderė Skaistė Uselytė – visi jie ir dar šimtai kitų anykštėnų užaugo S. Bilevičienės akyse, šokdami "Verpeto" sportinių šokių kolektyve.

Šoka S. Uselytė (centre) su "Rokada"

Viena iš pirmųjų jos išugdytų šokėjų gydytoja Laima Sriubaitė-Beliauskienė prisiminė, kad vaikystėje ji patyrusi ne tik šokių, bet ir puikias tikslo siekimo pamokas. Dabar S. Bilevičienė jau moko šokti jos šešerių metų anūkę Robertą Pilkauskaitę. 

Dauguma jos "Verpete" augusių šokėjų treniruotėse ir keliaudami po konkursus praleido po dešimt mokyklinio amžiaus metų. Iš S. Bilevičienės ugdytų šokėjų būrio išaugo 10 šokių mokytojų, kurie jau turi ar ruošiasi turėti ir savo šokėjų kolektyvus.

Staigmenas mėgstanti šokių vadovė visiems jiems surengė egzaminą – leidusi pasiruošti tik kelias sekundes, liepė žiūrovų akivaizdoje šokti salsą ir pati, kaip įpratusi, kartu su Kęstučiu Bernatavičiumi, buvusiu savo mokiniu, o dabar Alytaus šokių klubo "Alemana" vadovu, rodė pavyzdį.

S. Bilevičienė kūrybinio jubiliejaus proga prisiminė ir atskleidė ne vieno savo auklėtinio mažąsias paslaptis. Ji pasakojo apie tai, kaip kelininkui Rimantui Vizbarui vaikystėje reikėjo užrišti akis, kad jis pajaustų šokio ritmą, o verslininkas Dalius Duknauskas nešdavosi į treniruotas antruosius marškinius, nes pirmieji kiaurai permirkdavo prakaitu.

D. Suknauskas ir S. Bilevičienė

Šokių kolektyvo vadove Vilniuje dabar dirbanti Aida Maksvytytė tarp S. Bilevičienės auklėtinių buvo pirmoji šokėja, išmokusi padaryti "špagatą" ir šių pamokų nepamiršusi iki šiol. 

Šoka A. Maksvytytė   

Prisiminimų vakarui šokių vadovė iš jos sukaupto "Verpeto" relikvijų archyvo ištraukė ir pademonstravo senuosius drabužius, kuriais vilkėjo jaunosios šokėjos prieš 20-30 metų.

Dabar "Verpete" mokosi šokti apie 70 Anykščių moksleivių. Ir šįmet, kaip ir kiekvieną pavasarį, kolektyvą paliko išaugusios ir mokyklas baigusios poros: Ieva ir Justas Repečkos bei Rita Nikiforavičiūtė ir Tomas Morkūnas.

Šoka sesuo ir brolis Repečkos

Šoka R. Nikiforavičiūtė ir T. Morkūnas

Išlydėdama šokėjus, S. Bilevičienė prisipažino, kad juos, kaip ir įprasta, apverks, ne kitaip atsisveikinti ji taip ir neišmokusi.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...