Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-04-07   Gruzijos pagarba A. Vienuoliui sklinda antrą šimtmetį
 
 

Balandžio 7-osios vidurdienį Gruzijos Respublikos ambasados Lietuvoje delegacija papuošė gėlėmis rašytojo A. Žukausko-Vienuolio kapą jo memorialinės sodybos sodelyje, padėjo savo nacionalinių spalvų – baltos ir raudonos – gėlių puokštę ir prie rašytojo paminklo Anykščių centre.

Taip šios šalies ambasadorius Georgijus Kerdikošvilis su žmona ir kitais ambasados darbuotojais gruzinų tautos vardu pagerbė anykštėno rašytojo atminimą šio lietuvių literatūros klasiko gimtadienio proga.

Gruzijos ambasados delegacija ir anykštėnai prie A. Vienuolio kapo.

Gruzinų tautos gėlės - po A. Vienuolio kojomis.

„Kol Lietuvoje bus nors vienas gruzinas, ši tradicija balandžio 7-ąją pagerbti Vienuolį išliks“, – iškilmingai pareiškė anykštėnams Gruzijos valstybės atstovas. Būtent G. Kerdikošvilis, prieš dvejus metus tapęs ambasadoriumi, savo iniciatyva ir pradėjo kasmet šią dieną lankytis Anykščiuose ir kartu su anykštėnais pagarbiai minėti „Užkeiktųjų vienuolių“ ir kitų Kaukazo legendų autoriaus gimtadienį, vadindamas anykštėną rašytoją didžiausiu kultūriniu Lietuvos ir Gruzijos saitu.

Šios viešnagės metu svečias užsiminė apie tai, jog rengia Anykščiams keletą staigmenų. Gruzijoje dabar renkama išsamesnė istorinė medžiaga apie jauno lietuvių rašytojo ir vaistininko A. Žukausko gyvenimą Kaukaze XX a. pradžioje, palikusį itin ryškų pėdsaką jo kūryboje. Gruzijos ambasada taip pat ruošiasi atidaryti keletą Garbės konsulatų Lietuvoje – pirmiausiai Kaune, o vėliau ir Anykščiuose.

Ambasadorius G. Kerdikošvilis su žmona ir Anykščių meras S. Obelevičius.

I. Andrukaitienės dovana ambasadoriui - DVD su informacija apie rekordinę Lietuvos vėliavą.

Pasak ambasadoriaus, didžiausias jo noras – kad kiekviename Lietuvos miestelyje kur nors plevėsuotų ir Gruzijos vėliavėlė. Jį pradžiugino Anykščių A. Vienuolio gimnazijos direktorės Irenos Andrukaitienės perduota žinia, kad šioje gimnazijoje ji matoma nuolat.

Memorialiniame rašytojo A. Vienuolio name šįkart itin iškilmingai skambėjo gruzinų kalba – G. Kerdikošvilis ir kiti ambasados atstovai garsiai skaitė į gruzinų kalbą išverstus A. Vienuolio kūrinių Kaukazo tematika tekstus.

Viešnagė Angelų muziejuje.

Gruzijos ambasados delegacija aplankė Sakralinio meno centrą ir Angelų muziejų, kur itin domėjosi Vakarų Europos dailės šedevrais, senosios lietuvių tautodailės kūriniais, klausėsi muzikos pedagogo Balio Maldeikio prakalbinto baltojo rojalio melodijų.

Svečiams groja Balys Maldeikis.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...