Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-06-14   Per Antanines – gyvas Antanas Vienuolis savo sodyboje
 
 

Birželio 13-ąją švenčiamos Antaninės jau tapo Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus vardadieniu. Šįmet savo muziejaus 80-metį minintys anykštėnai jubiliejaus proga išvydo ne tik šventiškai pasipuošusius muziejininkus ir jų svečius, pirmą kartą muziejuje iškeltą Latvijos vėliavą, bet ir gyvą rašytoją Antaną Vienuolį...

"Prieš 80 metų jie buvo tik dviese – Antanas Vienuolis ir Antano Baranausko klėtelė. Dabar mūsų jau apie šešiasdešimt – muziejininkų ir muziejaus padalinių", – pristatydamas sukaktį, kalbėjo Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

Rašytojas anykštėnas Rimantas Vanagas prieš porą metų į teatro sceną spektaklyje "AB vienetas" atvedė Antaną Baranauską. Dabar jis sukūrė teatrinę interpretaciją "Vaistininko širdis" apie Antaną Vienuolį

Naujojo spektaklio premjera numatyta rudenį, tačiau per Antanines muziejaus kieme jo režisierė Rūta Smalskienė (centre) jau parodė pastatymo fragmentus, kuriuose susijungė žodis, šokis ir pantomima. 

 

Pagrindinį rašytojo A. Vienuolio – žmogaus, išgyvenančio dėl provincijos blogybių ir savo bejėgiškumo, – vaidmenį šiame spektaklyje kuria žinomas aktorius Vilniaus anykštėnas Algimantas Bružas

Šiais metais 75-ąjį jubiliejų šventęs aktorius anykštėnams pasirodė ir išvaizda, ir emociniais išgyvenimais panašus į savo herojų – lyg į sodybą būtų grįžęs gyvas rašytojas.

Kartu su A. Bružu spektaklyje "Vaistininko širdis" vaidina Anykščių kultūros centro judesio teatras "Sentio" ir pantomimos grupė "Homo Faber". 

A. Vienuolio amžininkės anykštėnės operos solistės Onos Zabielaitės-Karvelienės ir kitus vaidmenis spektaklyje kuria pantomimos aktorė anykštėnė Violeta Grakovinienė. 

Jubiliejaus proga gėlės buvo skirtos įvairių kartų muziejininkėms (iš kairės): Vidai Zasienei, Domicelei Petniūnaitei ir Astai Ražanskienei, o V. Zasienei, ilgiausiai dirbančiai muziejuje, buvo įteikta ir kultūros ministro Jono Jučo padėka. 

Pasaulio anykštėnų bendrijos ir Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos dovana muziejui – gimnazisto Tado Motiejūno nuotrauka, liudijanti, kaip senąjį muziejų mato jaunoji karta.

Kolegų iš Anykščių kultūros centro dovaną Diana Petrokaitė ir Regina Stumburienė paslėpė storos drobės maiše. 

Jubiliejaus proga ištikima Anykščių muziejininkų bičiulė, buvusios muziejaus direktorės Teresės Mikeliūnaitės giminaitė Stasė Mikeliūnienė priskynė smilgų nuo Antano Vienuolio takelių ir linkėjo, kad tie takai niekada neužželtų. 

Istorinė akimirka memorialinėje Žukauskų sodyboje: pirmą kartą joje pakilo dviejų valstybių vėliavos, o į vieną būrį susirinko Anykščių ir Maduonos (Latvija) muziejininkai. 

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...