Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-04-29   Septynių vaikų mama apdovanota medaliu
 
 

Balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medalį daugiavaikei motinai Eugenijai Petrauskienei, gyvenančiai Trakinių kaime (Anykščių r.). Šis apdovanojimas jai buvo skirtas balandžio 11 d. dekretu.

75-erių E. Petrauskienė pagimdė aštuonis, su vyru Jonu Petrausku (1921-1985) išaugino ir tinkamai išauklėjo septynis vaikus – šešis sūnus ir dukterį.

Šis valstybės apdovanojimas Prezidentūroje jai buvo įteiktas Motinos dienos proga. Atsiimti apdovanojimo E. Petrauskienę palydėjo ir su garbingu apdovanojimu pasveikino artimieji, Anykščių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Griciūtė bei Kurklių seniūnijos seniūnas Algimantas Jurkus.

"Šiluma ir meilė, kurią atidavėte savo vaikams, šiandien gaubia ir Jus pačias, grįžta Jūsų artimųjų rūpesčiu ir visuomenės pagarba. Dorai augindamos vaikus, puoselėdamos meilę šeimose, įveikdamos gyvenimo sunkumus, Jūs nusipelnėte Lietuvai. Kiekviena darni daugiavaikė šeima stiprina tautą ir bendruomenę. Jūsų - motinų - meilė ir pasiaukojimas yra neatsiejama tautos tvirtybės dalis, išlikimo garantas", – kreipdamasi į susirinkusias daugiavaikes motinas kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemet pavasarį buvo apdovanotos 45 Lietuvos daugiavaikės motinos. Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medalis įteikiamas motinoms, kurios ne tik pagimdė 7 ir daugiau vaikų, bet ir išauklėjo juos dorais žmonėmis ir piliečiais, gerbiančiais savo tėvus, kitus šeimos narius, besilaikančiais visuomenės nustatytų elgesio normų.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...