Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-05-01   Giedrius Alkauskas ir jo romantinės dainos
 
 

Interneto dienraštis www.bernardinai.lt informuoja, kad pasirodė iš Anykščių kilusio ir Vienoje (Austrija) gyvenančio matematiko ir kompozitoriaus Giedriaus ALKAUSKO romantinių dainų ("Lieder") albumas "Į sapnų ir burtų lauką".

Albumas įrašytas Piano.lt salėje, o įraše dalyvavo pianistė Kristina Ivanauskaitė-Jucienė ir dainininkas Tadas Girininkas.

Kompaktinėje plokštelėje – 7 dalių vokalinis ciklas pagal Juozo Erlicko eiles "Kol turi dar kelią", 4 dalių vokalinis ciklas "Valpurgijos naktis" pagal J. W. Goethes eiles iš dramos "Faustas", kūrinys fortepijonui solo "Gerųjų jėgų šokis" bei daina "Užburta pilis".

Kompozitoriaus braiže jaučiama ir nemažai XX a. kūrybinių srovių – tiek minimalizmas, tiek neoklasicizmas, tiek S. Prokofjevo ir B. Bartoko įtaka; visgi tiek tematika, tiek muzikine kalba albumas labiausiai artimas vėlyvajam romantizmui, ypač rusų ir vokiečių.

Gamtos stichijos ir dvasios, liaudies fantastika, folkloras, legendos ir sakmės – tai temos, kurios įkvėpė didžiuosius romantikus. G. Alkauskas taip pat tvirtina, kad jį irgi niekas kitas taip neįkvepia kūrybai, kaip liaudies fantastika ir tas savaiminis religingumas, kylantis susidūrus žmogui su gamta ir jos jėgomis. Liaudies fantastikos temai ir yra skirtas vokalinis ciklas "Valpurgijos naktis".

"Kol turi dar kelią" yra ankstyvesnis ciklas, kurio muzikinė kalba yra paprastesnė bei pesimistiškesnė. Daina "Užburta pilis" – ilgiausias plokštelės kūrinys, parašytas pagal E. A. Poe eilėraštį iš apsakymo "Ašerių namo žlugimas".

Dainininkas T. Girininkas, kelių dainavimo konkursų laureatas, ir pianistė K. Ivanauskaitė-Jucienė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno licenciato studijas, yra puikūs interpretatoriai, ir šis albumas, pirmasis tiek jiems, tiek kompozitoriui, yra gera dovana romantinės dainos mėgėjams.

Albumą galima atsisiųsti iš http://www.alkauskas.puslapiai.lt/music/.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...