Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-05-18   Andrioniškis ir Skiemonys turi herbus
 
 

Šį pavasarį Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretais buvo patvirtinti dar du nauji Anykščių rajono miestelių herbai – Andrioniškio ir Skiemonių.

2011 m. balandžio 19 d. dekretu Nr. 1K-665 Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino Andrioniškio herbą. Jo etaloną sukūręs dailininkas, Lietuvos Respublikos herbo kūrėjas Arvydas Každailis skydo galvoje pavaizdavo visame pasaulyje atpažįstamą ir heraldikoje populiarų Šv. Andrejaus kryžių, o mėlyname lauke –išminties simbolį sidabrinę pelėdą auksiniu snapu ir nagais. Šis simbolis buvo pasirinktas iš kelių variantų, kuriuos dailininkui pasiūlė andrioniškiečiai.

2011 m. gegužės 17 d. dekretu Nr. 1K-696 Prezidentė D. Grybauskaitė patvirtino ir Skiemonių herbą. Šiam vieninteliam iš Anykščių krašto miestelių herbų Rimanto Tumasonio kurtam etalonui pakako vienos garbingosios heroldinės figūros – auksinio banguoto stulpo šaliame lauke, kuris simbolizuoja ir tarp kalvų vingiuojančius Skiemonių krašto kelius, ir savo siluetu primena raidę S. Ši herbas buvo kurtas bene šešerius metus, kol sulaukė galutinio Skiemonių krašto bendruomenės apsisprendimo.

Šiuo metu Anykščių rajone yra įteisinti 9 herbai. Juos turi visi seniūnijų centrai, išskyrus pusės tūkstantmečio istorija nuo 1526 metų garsėjančius Kurklius.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...