Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-05-20   Anykštėnus menininkus šildo gimtinės sentimentai
 
 

Skirtingi keliai į sėkmę meno pasaulyje, bet panašūs likimai, palikę sentimentalių pėdsakų, siejamų su Anykščiais. Apie tai gegužės 19-ąją Anykščių sakralinio meno centre kalbėjo trys anykštėnai, įvairiu metu įžengę į meno pasaulį ir dabar stebinantys ir žavintys savo gebėjimais. Šiame centre atidaryta ir artimiausią mėnesį veiks Vilniaus anykštėnų J. Gervytės-Tvarijonavičienės ir J. Adomonio tekstilės, akvarelės ir keramikos paroda.

Dailininkė tekstilininkė Jadvyga Gervytė-Tvarijonavičienė, iš mamos paveldėjusi polinkį rankdarbiams ir baigusi dailės studijas, kone pusę šimtmečio kuria kilimus, gobelenus, audžia ir siuvinėja vėliavas, o pastaruoju metu laisvalaikiu lieja akvareles – spalvų ir linijų derme itin artimas jos gobelenams.

J. Gervytė-Tvarijonavičienė (centre) jos gobelenų ir akvarelės parodos atidaryme.

Gimtajame Žliobiškių kaime būsimoji menininkė praleido tik pirmąjį savo gyvenimo dešimtmetį, nes vėliau jos tėvai, bėgdami nuo gresiančios tremties, paliko sodybą ir persikėlė į Vilnių.

O dailininkas keramikas, Vilniaus dailės akademijos profesorius Juozas Adomonis gimė Dzūkijoje, bet ketverių metų buvo atvežtas į tėvo tėviškę Skiemonis ir čia užaugo, mokykliniais metais susidraugavo su Antanu Tyla ir iki šiol šią draugystę vertina kaip lydinčią visą gyvenimą. Pristatydamas į Anykščius eksponuoti atvežtus naujuosius keramikos kūrinius, jis save vadino modernistų kartos atstovu.

Tuo tarpu jaunosios kartos dainininkė Vaida Genytė, kartu su pianistu Feliksu Zakrevskiu pateikusi ir populiariosios klasikos, ir šiuolaikinės lietuvių muzikos programą, tik pirmuosius trejus vaikystės metus augo gimtuosiuose Anykščiuose, paskui tėvai persikėlė į Molėtus.

Tačiau anykštėnai viešniai pasakojo, kad nepamiršta iš Latavos kaimo kilusio bei Anykščiuose užaugusio jos tėčio bei Anykščiuose moterų trio prieš keturis dešimtmečius dainavusios mamos.

J. Gervytės-Tvarijonavičienės gobelenai ir akvarelės

Susitiko mokslo draugai: mokytoja Aldona Kulytė ir dailininkas Juozas Adomonis.

J. Adomonio keramika ir J. Gervytės-Tvarijonavičienės akvarelės.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...