Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-06-07   Karolio Širvinsko premija įteikta Anykščių literatui
 
 

Septintuoju Karolio Širvinsko premijos laureatu tapo Anykščių rajono literatų klubo "Marčiupys" atstovas ir šio klubo valdybos narys menotyrininkas ir poetas 38 metų Dalius Baltranas.

Labdaros ir paramos fondo "Baltasis balandis" kasmet rengiama poezijos šventė, kurioje įteikiama Karolio Širvinsko premija, šį pavasarį surengta Palėvenės (Kupiškio r.) dominikonų vienuolyną. Ji subūrė kone pusšimtį literatų poetų ir poezijos gerbėjų: suvažiavo svečiai iš Biržų, Panevėžio, Rokiškio, Utenos, Kupiškio ir Anykščių rajonų.

Poezijos konkurse savos kūrybos eiles skaitė 23 literatai. Kol Vertinimo komisija (pirmininkė Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Lina Matiukaitė) tarėsi ir vertino, marčiupiečiai Dalius Baltranas ir Raimondas Guobis šventės dalyvius supažindino su dominikonų ir Palėvenės istorija.

Renginio metu apdovanotas ne tik premijos laureatas D. Baltranas – padėkos raštai įteikti jautriausiai, nuoširdžiausiai, išraiškingiausiai eiles skaičiusiems literatams, tarpe jų – ir svėdasiškei Almai Švelnienei bei "Baltojo balandžio" fondo pagalbininkams.

Karolis Širvinskas – dvasininkas, dailininkas, literatas poetas, žuvęs 21-erių. Jo motina Aldona Širvinskienė sūnui atminti įkūrė labdaros ir paramos fondą "Baltasis balandis", įsteigė K. Širvinsko vardo premiją, rengia  poezijos šventes, į kurias kviečia Aukštaitijos literatus.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...