Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-07-16   Atestatai Anykščių gimnazistams pirmą kartą įteikti bažnyčioje
 
 

Dviejų Anykščių miesto mokyklų - Antano Baranausko vidurinės ir Jono Biliūno gimnazijos abiturientai šįmet pirmą kartą gavo palaimintus ir pašventintus atestatus po iškilmingos ceremonijos Anykščių Šv. Mato bažnyčioje.

Pasižvalgykite, kaip kyla skrydžiui į gyvenimą šių metų laidos gimnazistai.

Pirmiausia - atsisveikinimas su senąja mokykla - Jono Biliūno gimnazija, kurioje kažkas praleido ketverius, kažkas - aštuonerius, o kas - ir visus dvylika mokslo metų.

Gimnazistų abiturientų kolona su gimnazijos vėliava pasuka miesto centro link, kviesdama prisijungti anykštėnus ir tapti iškilmių liudininkais.

  

Žygio tikslas pasiektas per anksti - į šventorių atėjusi abiturientų kolona lūkuriuoja savo šventinės valandos.

Pagaliau Anykščių dekanas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas pakviečia gimnazistus ateiti į šiai šventei papuoštus Dievo namus.

Garbingiausia bažnyčios vieta, prie didžiojo altoriaus, šįkart skirta gimnazijos direktorei Reginai Drūsienei, merui Sigučiui Obelevičiui, su abiturientų klasėmis atsisveikinančioms auklėtojoms Violetai Alsienei, Rėnei Pukenienei, Jūratei Musteikienei ir Vilei Paliulienei.

Anykščių rajono meras S. Obelevičius džiaugėsi tarp Jono Biliūno gimnazijos abiturientų radęs ir visus tris  anykštėnus: Indrę Audenytę, Liną Orlovą ir Julių Kontrimavičių (nuotraukoje), kuriems šįmet pavyko išlaikyti lietuvių kalbos valstybinį egzaminą su aukščiausiu 100 balų įvertinimu, ir jiems įteikė savivaldybės padėkas bei dovanas.  

Rajono vadovas apdovanojo ne tik  pasižymėjusius gimnazistus, bet ir juos paruošusias mokytojas - Virginiją Žalatkovienę (nuotraukoje) ir Gitaną Bužinskienę.

Abiturientų atestatus į bažnyčią atnešė jauniausieji Jono Biliūno gimnazijos bendruomenės nariai - pirmokai.

Viduriniojo mokslo baigimo dokumentams - dvasinis palaiminimas.

Po gimnazijos direktorės ir kanauninko asmeninių palinkėjimų ne vienas gimnazistas neslėpė šypsenų.

Ceremoniją stebėjo pilna bažnyčia anykštėnų, ji taip pat buvo filmuojama ir fotografuojama.

Po iškilmingos ceremonijos abiturientus šventoriuje sveikino jų draugai ir artimieji.

Atminčiai su Anykščių dekanu kanauninku S. Krumpliausku fotografavosi ir abiturientės...

...ir net du gimnazijos direktoriai: dabar dirbanti Regina Drūsienė (kairėje) su būsimąja abituriente dukra Aukse bei ilgą laiką buvęs šios mokyklos vadovas Vacius Bražėnas (dešinėje).

Šventinis abiturientų vakaras ta pačia klasikos dvasia buvo tęsiamas pramogų ir sporto komplekso kiemelyje prie baseino.

Šventinį tortą abiturientams padėjo pasidalinti Kauno dramos teatro aktorius Egidijus Stancikas, pastebėjęs, kad keturios gimnazistų klasės gali tiesiog pasirinkti po vieną torto kampą.

Pirmąjį torto gabalėlį Vaida pasiūlė ne savo mamai ir pirmajai mokytojai Gražinai Verbickienei (dešinėje) ar gimnazijos direktorei (kairėje), o auklėtojai Violetai Alsienei (centre).

 

Abiturienčių, šventę rengusių tėvų ir šventės svečių bendras tostas - tik už sėkmę gyvenime.

 

Savo dovaną mokyklai - dekoratyvinių augalų rinkinį - gimnazistai pasodino tą pačią naktį, saulei tekant.

O šventei baigiantis visų akys jau krypo į skirtingas puses - ten, kur abiturentus veda jų pasirinkti keliai...

TK nuotraukos

 
 
    Atgal...