Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-07-17   Naktį prie Puntuko nuaidėjo ir Tautiška giesmė
 
 

Liepos 16-osios vakare prie Puntuko prisiminti didvyriškojo "Lituanicos" skrydžio ir pagerbti prieš 78 metus žuvusių lakūnų šiemet susirinko per 500 anykštėnų ir miesto svečių – kone dukart daugiau, nei paprastai sutraukia šis kasmet rengiamas atminimo vakaras.

Šeštadienį temstant automobilių kolona šalikelėse Puntuko prieigose nusidriekė daugiau nei per puskilometrį.

Prie Puntuko iškilmių dalyvius vedė deglų takas.

Puntuką anykštėnai papuošė ąžuolo lapų vainiku.

Vietoj Lietuvos kariuomenės sraigtasparnio, keletą metų sveikinusio anykštėnus iš padangių, šįkart susirinkusiems sparnais mojavo lėktuvėlis "Cessna", kurio įgula skrydžio metu pabandė išmesti glėbį gėlių virš Puntuko ir pasveikino šventės dalyvius fejerverku.

Virš Puntuko - aviatorių sveikinimai.

Anykštėnų, tarp jų ir prof. Algirdo Avižienio, akys nukrypo į padangę.

Prisiminimų ir pagarbos vakarą paženklino Kauno muzikinio teatro solisto Liudo Mikalausko sodrus bosas, o jo vedamai Tautiškai giesmei antrino kaip reta viešuosiuose renginiuose tvirtas ir darnus iškilmių dalyvių choras.

Koncertinėje programoje dalyvavo Anykščių kultūros centro šokių kolektyvai, solo trimitu grojo Kęstutis Grigaliūnas, nuaidėjo trys patrankos šūviai.

Iškilmių metu buvo pagerbti ne tik Atlantą įveikę ir testamentą Jaunajai Lietuvai palikę lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas, bet ir ką tik anapus Atlanto, Brazilijoje, pasaulio veteranų krepšinio čempionu su savo amžiaus vyrų Lietuvos rinktine tapęs anykštėnas Sergejus Jovaiša. Prie Puntuko jis buvo vainikuotas ąžuolo lapų vainiku.

Anykščių šauliai - nuolatiniai atminimo vakarų prie Puntuko dalyviai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...