Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-07-18   Vidurnaktį prie Puntuko – salvė už žygdarbį ir skrydžio laukimas
 
 

Pasitikti liepos 17-ąją prie Puntuko – šventa anykštėnų tradicija, išlikusi ir net stiprėjanti nuo Lietuvos Atgimimo laikotarpio.

Šįmet nakties renginį, skirtą "Lituanicos" skrydžiui atminti, papildė nauji įspūdžiai ir staigmenos.

Prisiminti 74-ąsias "Lituanicos" skrydžio per Atlantą bei lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties metines šįmet susirinko apie 300 nakties renginio dalyvių.

"Paminklu lakūnams tapęs Puntukas mums turi būti ne tragiškos lemties simbolis, o didelės minties, aukšto žvilgsnio ir stiprios dvasios ženklas, rodantis tai, ko ir šiandien Lietuvai labiausiai reikia", – sakė su dviratininkais per Rytų Lietuvą keliavęs ir į renginį pirmą kartą užsukęs Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių) lyderis Seimo pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius.

O po renginio privačiuose pokalbiuose jis prasitarė: "Būčiau davęs ranką nukirsti, jeigu kas nors mane būtų mėginęs įtikinti, kad vidurnaktį vidury miško susirinks šitiek žmonių". 

Į aktoriaus Petro Venslovo ir Kauno muzikinio teatro atlikėjų parengtą meninę nakties programą pirmąkart įsiterpė ir trys patrankos salvės už lakūnų žygdarbį.

Virš Puntuko ir susirinkusios minios vietoj "Lituanicos" vidurnaktį ratus suko Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Jo pilotas, pasinaudojęs itin palankiu tokiam skrydžiui oru, pademonstravo šiuolaikinės technikos galimybes manevruoti mažame aukštyje, apšviesti bei tyrinėti žemę, nupūsti Trispalvę nuo Puntuko ir net užgesinti visus deglus bei žvakutes.

TK nuotraukos

 
 
    Atgal...