Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-08-20   Latavėnus garsins vyskupo gimtinė ir Šv. Pranciškus
 
 

Rugpjūčio 20-osios popietę Latavėnų kaime Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas pašventino stogastulpį su kryžiumi, kuris Kiaušagalio bendruomenės iniciatyva pastatytas vyskupo pranciškono Pauliaus Antano Baltakio OFM gimtojoje sodybvietėje.

Į šias iškilmes, skirtas jo gimtinei paženklinti, iš JAV atvykti negalėjęs solidaus amžiaus, 87-uosius metus einantis garbus dvasininkas, 1984-2003 m. vadovavęs visos išeivijos lietuvių sielovadai, atsiuntė asmeninę padėką renginio organizatoriams. Rašytojas Rimantas Vanagas ją perskaitė gausiai susibūrusiai Latavėnų krašto žmonių bendruomenei ir perdavė saugoti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui, kur kaupiamas Baltakių memorialinis fondas būsimai ekspozicijai Troškūnuose.

Baltakių šeimos vardu už pagarbą gimtinei dėkojo ir vyskupo brolis mokslininkas geologas Vytautas Baltakis.

Gėles prie naujojo paminklo padėjo ir Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas prof. Antanas Tyla.Septynių metrų aukščio kompoziciją iš ąžuolo išskobė anykštėnas tautodailininkas Valentas Survila – šiuo metu produktyviausiai kuriantis šio krašto medžio drožėjas. Naują krašto kultūros istorijos ženklą savo lėšomis pastatė Kijeve (Ukraina) gyvenantis ir dirbantis verslininkas leidėjas Virginijus Strolia, kilęs iš gretimo Pienagalio kaimo. Tai – jau šeštasis jo inicijuotas panašus meno kūrinys, praturtinantis Troškūnų apylinkių kraštovaizdį ir įamžinantis atmintinas vietas. Jo kuriamas Latavos krašto stogastulpių kelias yra naujas turistinis objektas Anykščių rajone.

Vyskupo pranciškono P. A. Baltakio atminimą jo gimtinėje pagerbęs pranciškonų ministras brolis Astijus Kungys Latavėnuose sakė, kad naujasis ženklas bus tikras išbandymas vietos žmonėms: ar kaskart, praeidami pro pakelės kryžių, jie stabtels ir nukels kepurę, ar su derama pagarba jį prižiūrės. Jis džiaugėsi Žemaitijoje jau pastebėjęs atgimstančią tradiciją – net ir motociklininkai, pravažiuojantys pro pakelės kryžių, stabteli ir nusivožia šalmus.

Po vienu skėčiu - geologas V. Baltakis ir brolis Astijus.

Kalba Anykščių meras S. Obelevičius, šalia - V. Strolia ir S. Filipavičius.

O Troškūnų klebonas kanauninkas Saulius Filipavičius jau planuoja, kad 2014 metais šiose apylinkėse, netoli Troškūnų vienuolyno, bus rengiami ir Europos piligrimų žygiai. Jis tikisi, kad rajono savivaldybei talkinant iki to laiko čia iškils ir daugiau naujų krašto tautodailės ir religinių simbolių.

Prof. A. Tyla (dešineje) dėkoja paminklo autoriui medžio drožėjui V. Survilai.

Iškilmėse - latavėniškiai.

Iškilmių dalyviams buvo atverta dar 1936 m. statyta ir jau daugiau kaip 30 metų nebeveikianti Latavėnų kaimo mokykla, joje pirmą kartą susibūrė per šimtą įvairaus amžiaus buvusių jos mokinių ir mokytojų.

Senoji Latavėnų mokykla.

Latavėniškių sambūris senojoje mokykloje.

Jų bendrą stalą palaiminęs vyskupas J. Kauneckas ragino džiaugtis savo noru būti kartu.

Bendrą suneštinį stalą laimina Panevėžio vyskupas J. Kauneckas.

-anykstenai.lt

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...