Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-09-15   Šeštoji "Pragiedrulių žemė" – Svėdasų metraštis
 
 

Artėjant tradicinėms Vaižgantinėms, Vaižgantiečių klubas "Pragiedrulys" ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus išleido neperiodinio leidinio "Pragiedrulių žemė" 6-ąjį numerį.

Nuo 2006 m. einantis laikraštis, kurį ruošia ir redaguoja žurnalistas Vytautas Bagdonas, apžvelgia visų praėjusių metų – nuo 2010 m. rugpjūčio – kultūros įvykius Svėdasų krašte, primena svėdasiškių renginius, skelbia apie naujas iniciatyvas ir idėjas.

"Pragiedrulių žemėje" pasakojama apie 755-ąjį Malaišių kaimo jubiliejų, Vaižganto premijų tradiciją ir talentingų Svėdasų krašto žmonių sambūrį Kunigiškiuose. Leidinyje prisimenami garsūs svėdasiškiai: rašytojas ir leidėjas Stepas Zobarskas, kurio 100-metis buvo minėtas Svėdasuose, pedagogė ir švietėja Alma Gudonytė, palydėta į gimtinę Amžinojo poilsio.

Leidinys skatina mąstyti ir diskutuoti apie naujas šio krašto idėjas: statomą naują Vaižganto tiltą per Šventąją ties Žaliosios kaimu, apie Malaišiuose sumanytą kurti skulptūrų parką ir rašytojo Juozo Baltušio memorialinio paveldo atspindžius Svėdasų krašte.

Šįkart "Pragiedrulių žemė" buvo išleista ir 500 egz. tiražu platinama tik parėmus kraštiečiui Šiaulių verslininkui, uždarosios akcinės bendrovės "Salda" direktoriui Petrui Baronui.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...