Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-09-23   Dešimtasis gimtadienis prie baltojo rojalio
 
 

Rugsėjo 22-osios vakaras Anykščiuose buvo skirtas jaunajai pianistei Mildai Daunoraitei. Jos 10-ojo gimtadienio proga Sakralinio meno centre buvo surengtas jubiliejinis jaunosios pianistės solinis koncertas, o Lietuvos televizijoje startavo naujas gabių vaikų projektas "Vunderkindai.lt", kurio pirmojoje laidoje sėkmingai dalyvavo ir į kitą etapą pateko anykštėnė Milda.

Milda ir jos mokytoja Irena Meldaikienė.Pasak mergaitės muzikos mokytojos Irenos Meldaikienės, vakaro svečiai buvo pakviesti ne į rečitalį, o tiesiog į gimtadienį.

Todėl šventę nuspalvino ir Mildos mėgstama muzika – žaismingos klasikinės ir šiuolaikinių kompozitorių melodijos bei jos pačios komponuojami etiudai, ir jos prisiminimai apie prabėgusią vaikystę, būrys jos bendraamžių draugų su gėlėmis ir balionais.

Kartu su ja šįkart buvo ir tie suaugusieji, kurie lydėjo jaunąją pianistę per pirmąjį jos gyvenimo dešimtmetį: mama, pirmoji gydytoja, pirmoji auklėtoja, mokytoja, net ir pirmasis ją su gėlėmis sveikinęs meras...

M. Daunoraitę sveikina Anykščių meras S. Obelevičius.

Mildos gimtadienio šventės svečiai.

2001 m. rugsėjo 22 d. Anykščiuose gimusi Milda yra architektų Vytenio Daunoro ir Daivos Gasiūnienės dukra. Tačiau muzikinį talentą ji tikriausiai paveldėjo iš savo senelių: Algirdas Daunoras yra Lietuvos muzikos teoretikas, vadovėlio aukštųjų mokyklų studentams "Harmonija" autorius, o jo žmona – fortepijono mokytoja.

Pirmąsias Balio Meldaikio muzikos pamokas gavusi, paskui nuo šešerių metų Anykščių muzikos mokyklą, Irenos Meldaikienės klasę, lankanti M. Daunoraitė kasdien skiria muzikai bent keturias valandas, o likusiu laiku spėja ir gerai paruošti pamokas, piešti bei žaisti.

Jau pirmaisiais metais, vos pradėjusi skambinti fortepijonu, anykštėnė tapo tarptautinio konkurso "Mažieji talentai" laureate, paskui dukart pelnė aukščiausius tarptautinių pianistų konkursų, vykusių Kaune ir Elektrėnuose, apdovanojimus – "Grand Prix".

Dviese: Milda Daunoraitė ir Sakralinio meno centro baltasis rojalis.

Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse M. Daunoraitė atkreipė šveicarų pianisto ir tarptautinio fondo "SOS talens" prezidento Michelio Sogny dėmesį ir buvo išrinkta tarp kelių gabiausių Lietuvos vaikų dalyvauti šio fondo veikloje ir koncertuose. Ji jau grojo Danijos ir Vokietijos scenose.

Ir dabar M. Daunoraitė, gavusi šio fondo stipendiją ir kvietimą, ruošiasi gruodžio 13 d. koncertuoti Paryžiuje su gabiausiais kitų šalių vaikais, ten ji bus vienintelė atlikėja iš Lietuvos. Šį koncertą visame pasaulyje transliuos "Mezzo" muzikinis televizijos kanalas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...