Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-10-12   Garbės ženklu apdovanotas fotomenininkas R. Rakauskas
 
 

Kultūros ministerijos apdovanojimu – Garbės ženklu "Nešk savo šviesą ir tikėk" spalio 12 d. buvo apdovanoti trys Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – Niūronyse vasarojantis ir Anykščių krašte kuriantis fotomenininkas Jonas Romualdas Rakauskas, anykštėnę žmoną suradęs dirigentas Juozas Domarkas ir vienas iš nuolatinių Anykščių muzikos mokyklos projektų partnerių pianistas Petras Geniušas.

Kultūros ministerija informavo, kad Jonui Romualdui Rakauskui apdovanojimas skirtas už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Juozas Domarkas ir pianistas Petras Geniušas apdovanoti už aukštų moralinių, pilietinių ir estetinių vertybių puoselėjimą humanistinės visuomenės pažangai.

Garbingus apdovanojimus iškiliems menininkams įteikė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

R. Rakauskas, J. Domarkas, A. Gelūnas ir P. Geniušas. 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija Garbės ženklą "Nešk savo šviesą ir tikėk" įsteigė 2010-ųjų pavasarį. Jis skirtas iškelti, paryškinti ir įvertinti iškilioms asmenybėms, visą gyvenimą paskyrusioms kūrybiniam veiksmui ir analitinei minčiai, neturinčioms laiko ar poreikio savigyrai viešoje erdvėje, praleidusioms gyvenimą bibliotekų tyloj, dažnai nepalikusioms laiko ar energijos savo gerbūviui.

Pirmuoju tokiu ženklu buvo apdovanotas žinomas kalbininkas, vertėjas ir žurnalistas, ilgametis žurnalo "Kultūros barai" redaktorius Bronys Savukynas (po mirties).

Garbės ženklą – juvelyrinę segę su auksiniu Pegaso atvaizdu sukūrė dailininkas Titas Simanonis.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...