Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-10-20   Moksleiviai – apie susitikimą su rašytoju Sigitu Parulskiu
 
 

Tradicinės Knygos šventės metu spalio 14 d. Anykščių muzikos mokykloje vyko edukacinė pamoka, į kurią buvo pakviestas poetas, prozininkas, eseistas, vertėjas bei dramaturgas Sigitas Parulskis. Valandos diskusiją su svečiu vedė J. Biliūno gimnazijos mokytoja Onutė Jakimavičienė, jos klausėsi daugiausia miesto mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai.

Šio susitikimo atgarsiai pasklido jaunimo bendruomenėje. Štai ką apie S. Parulskį Anykščiuose savo mokyklos interneto svetainėje pasakoja A. Baranausko vidurinės mokyklos vienuoliktokės Ieva Širvelytė ir Agnė Varnaitė.

Sigitas Parulskis ir Onutė Jakimavičienė

Susitikime su kūrėju dalyvavo ir mūsų mokyklos 11 klasių mokiniai, pasirinkę lietuvių kalbos išplėstinį kursą. Nors rašytojas neužmezgė šilto ryšio su auditorija, tačiau savita mąstymo maniera sudomino. Vienuoliktokai grįžo iš renginio apimti prieštaringų vertinimų.

Štai mokinių minčių puokštė apie edukacinę pamoką:

"S. Parulskis teigia, kad blogų knygų nėra. Mokytojai ar kiti žmonės negali tau sudaryti nuomonės apie knygą, tu turi pats suvokti, ar tau ji įdomi, ar ne" (Vilda).

"Parulskis, paklaustas bet kokio klausimo, šauniai į jį atsako ir dar kartais net su pašaipia kritika. Jo mąstymas yra tikrai kaip neeilinio žmogaus" (Mindaugas R.).

"Sigito Parulskio mintys aiškios, bet gana kategoriškos. Manau, jis labiau yra linkęs kalbėti su suaugusiųjų auditorija, nes kalba rimtai, net grubiai, nors akivaizdu, kad jis apsiskaitęs žmogus" (Lukas).

"Parulskis tvirtai laikosi savo nuomonės ir nepasiduoda aplinkinių vertinimams. Jis nebijo žmogui išsakyti savo požiūrį, nors gali jį užgauti kitų akivaizdoje" (Audronė).

"Vertinant poeto išvaizdą man susidarė įspūdis, kad prieš tapdamas rašytoju Sigitas Parulskis yra sėdėjęs kalėjime arba tarnavo armijoje (man tai pasako jo "trumpi" plaukai)" (Deividas).

"S. Parulskis yra sunkiai paveikiamas kitų žmonių įsitikinimų, atsakinėja į klausimus dažnai ciniškai" (Justinas).

"Kaip asmenybė rašytojas yra stiprus, jis randa išeitį iš bet kokios padėties. Jis turi neįprastą mąstymą. Renginyje jis man pasirodė sunkiai suprantantis kitų žmonių nuomonę" (Andrius).

"Sigitas Parulskis teigia, jog knyga pati kalba už save, tad kūrėjui nedera apie ją kalbėti" (Kristina).

"Poetas nepasiduoda kitų įtikinėjimams, turi tvirtą nuomonę. Man pasirodė, kad jis yra prieš švietimo sistemą, tai galima suprasti iš jo bendravimo su renginį vedusia mokytoja" (Žygimantas).

"Sigitas Parulskis modernus žmogus, kuris reiškia savo nuomonę drąsiai ir ji būna nepaneigiama" (Justas).

"S. Parulskis pasirodė labai uždaras ir gana gilus žmogus. Jam nepatinka būti varžomam, rašytojas turi tvirtą nuomonę, kuri yra neginčytina. Jis nebijo rėžti tiesą į akis" (Mindaugas G.).

"Sigitas Parulskis viską sako tiesiai, laikosi savo nuomonės. Jis teigia, jog knyga turi kalbėti apie autorių, o ne autorius apie ją. Knyga yra jėga, tik skaitytojui reikia rasti ryšį su ja. Man renginys labai patiko" (Greta).

"Sigitas Parulskis savotiškas žmogus. Jis teigia, jog reikia spręsti bei mąstyti savarankiškai ir nesileisti valdomam kitų nuomonės, požiūrio" (Agnė).

"S. Parulskis man pasirodė gana įdomi asmenybė. Mane sužavėjo jo nestandartinės mintys, savitas reiškinių vertinimas ir tvirta nuomonė" (Ieva).

"Susitikimas su Sigitu Parulskiu man buvo netikėtas. Prasidėjus renginiui pamaniau, kad bus eilinis nuobodus rašytojo kalbėjimas apie knygą. Tačiau išvydau visai kitokį žmogų, kuris tvirtai laikėsi savo nuomonės ir net pasakė keletą juokingų frazių" (Austė).

"Edukacinė pamoka man nepatiko, nes šis žmogus kalbėjo tarsi vien sau, atmosfera darėsi nemaloni. Žinoma, Parulskis parodė, jog stipri asmenybė turi aiškią poziciją" (Roberta).

"Sigitas Parulskis tekstus rašo daugiau suaugusiems, taip pat verčia tekstus, nes vien iš kūrybos neįmanoma pragyventi" (Dovilė).

"Man rašytojas pasirodė asmenybė, turinti aiškius principus. Jo kalboje jautėsi nenoras pripažinti dabartinės visuomenės normas, net, sakyčiau, cinizmas" (Viktorija).

"Rašytojas yra stipraus charakterio, jis turi savo nuomonę" (Aida).

"Sigitui Parulskiui nepatiko jam suteikiami titulai. Jis poezijos kūrimą apibūdino labai paprastai: arba ji rašosi, arba ne. Poetas naujausių technologijų neįvardijo kaip didžiausių blogybių, priešingai – mano, kad jos yra gerai, tik nereikia patekti į priklausomybę" (Ugnė).

 
 
    Atgal...