Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-10-20   Aloyzas Sakalas – Garbės mecenatas
 
 

Iš Anykščių krašto kilusiam mokslininkui fizikui profesoriui Aloyzui Sakalui spalio 19 d. Kauno technologijos universiteto auloje iškilmingai įteiktos šio universiteto Garbės mecenato vardo regalijos.

Iš savo asmeninių lėšų 80-metis A. Sakalas kasmet skiria stipendiją visuomeninėje veikloje aktyviems, gerų akademinių rezultatų pasiekusiems Kauno technologijos universiteto studentams, užaugusiems nepasiturinčiose šeimose. Jis jau yra įteikęs šešias tokias stipendijas.

Garbės mecenatas labiausiai džiaugėsi, kad jo pasiūlyta parama palankiai įvertinta ir nepalaikyta populiarumo siekimu. "Gyvenimo kelyje man švietė kelios kelrodės žvaigždės – tai tiesos ieškojimas ir jos sakymas, pagarba mokslui. Džiaugiuosi, kad pasiūlius paramą mano ketinimai buvo įvertinti teigiamai, nepalaikyti populiarumo siekimu ar politikavimu. Šiandien už suteiktą garbę esu sujaudintas iki sielos gelmių", – neslėpdamas jaudulio ceremonijos metu dėkojo A. Sakalas.

Sveikinimo kalboje Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas pasidžiaugė, kad profesorius A. Sakalas yra šio universiteto auklėtinis, tuometinio Kauno politechnikos instituto Elektronikos fakulteto absolventas.

"Visą mūsų akademinę bendruomenę žavi profesoriaus nuoseklumas, jo tiesos sakymas, principingumas, savo nuomonės turėjimas ir jos laikymasis", – kalbėjo profesorius P. Baršauskas. Pasak rektoriaus, stipendijas skiriančios įmonės yra įprastas reiškinys, tačiau jas steigiantys pavieniai asmenys vis dar yra retenybė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...