Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-11-14   Anykštėnai kariškiai – problemų smaigalyje
 
 

Iš Anykščių kilęs brigados generolas Almantas LEIKA vadovaus darbo grupei, kuri tirs padėtį kito anykštėno pulkininko Gintaro BAGDONO vadovaujamoje Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lapkričio 14 d. pasirašė įsakymą, kuriuo buvo sukurta darbo grupė, turėsianti įvertinti padėtį šioje akademijoje, pateikti išvadas ir siūlymus. Vadovauti darbo grupei paskirtas Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius A. Leika. Grupė sudaryta iš kariškių, civilių ir karo akademijos kariūnų atstovų. Dalyvauti darbo grupės veikloje taip pat pakviestas kunigas Ričardas Doveika.

Tokią darbo grupę buvo nuspręsta sudaryti kilus diskusijoms dėl padėties akademijoje, kai buvo pranešta, jog iš jos pasitraukė ir dingo du  auklėtiniai. Po poros savaičių iš užsienio į Lietuvą grįžusius kariūnus apklausė Karo policija, jie buvo sugrąžinti į akademiją.

"Akivaizdu, kad publikacijos spaudoje apie atmosferą Akademijoje padarė šiai mokyklai didelę žalą, todėl būtina duoti išsamius atsakymus, ar tikrai yra sisteminės problemos, ar santykiai tarp kariūnų, tarp kariūnų ir jų vadovų yra problemiški. Todėl tai išsiaiškinti reikia labai kruopščiai", – teigė R. Juknevičienė Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...