Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-12-13   KAUNAS: Kaune vienijasi iniciatyvūs anykštėnai
 
 

Gruodžio 12-ąją Kaune, Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute muziejuje, susirinkę Kauno anykštėnai prisiminė žymių anykštėnų pėdsakus Kaune nuo XIX iki XXI a., susipažino su almanachu "Pasaulio anykštėnas", klausėsi bardo Kazimiero Jakučio-Pagulbio dainų.

Vaižganto bute-muziejuje dainuoja ir groja Pagulbis

Vakare dalyvavęs Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, kreipdamasis į Kauno anykštėnus, pirmiausia juos kvietė siūlyti gimtajam kraštui daugiau naujų idėjų, pripažindamas, jog intelekto potencialu didesni miestai visuomet lenks mažesniuosius. Savivaldybės vadovas Kaune prisiminė ir savo giminės istorinį ryšį su Anykščių kraštu: S. Obelevičiaus, kilusio iš Kaišiadorių rajono, protėvis XIX a. viduryje buvo Rumšiškių seniūnas, kai jam pavaldžioje raštininkų mokykloje mokėsi anykštėnas Antanas Baranauskas.

Vienas iš vakaro "pas Vaižgantą" tikslų buvo apsispręsti dėl tolesnio Kauno anykštėnų bendravimo.  

Jau keliolika metų brandinta Kauno anykštėnų idėja įsteigti juos vienijančią visuomeninę organizaciją ar asociaciją šįkart sulaukė lemtingo postūmio.

Kauniečius aplankiusi  Vilniaus anykštėnų delegacija atskleidė, kuo įdomus ir naudingas buvo Vilniaus anykštėnų sambūrio dešimtmečio veiklos laikotarpis. Apie anykštėnus sostinėje buriančias idėjas pasakojo Kęstutis Tubis ir Antanas Stackevičius, o šios sambūrio pirmininkė Rita Virbalienė paruošė ir pateikė dokumentų paketą – ruošinį, kuris padės Kauno anykštėnams greičiau peržengti formaliųjų procedūrų laikotarpį.

Prisistato dainininkas ir muzikos pedagogas Tomas Ladiga

Daugiau kaip 20 renginio dalyvių vieningai sutarė būti   ir sutarė steigti Kauno anykštėnų asociaciją, sudarė iniciatyvinę grupę iš septynių atstovų, įsipareigojusių tęsti registracijos procedūrą. Tolesnę šios grupės veiklą koordinuoja verslininkas Arūnas Strumskis, jam talkina Virgilija Randienė, Roma Katinienė, Jolanta Zabulytė, Tomas Ladiga, Osvaldas Janonis ir Romas Pačinskas.

-anykstenai.lt 

 
 
    Atgal...