Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-01-21   Anykštėnė įkvepia gyvybės baltosioms molio mandaloms
 
 

Anykščių koplyčioje-kamerinių menų centre sausio 19-ąją atidaryta ir iki vasario 18 d. veiks unikali keramikos paroda – čia pirmą kartą eksponuojamos Ramūnės PRANCKEVIČIŪTĖS rozetės.

"Skiriu savo Tėvams" – taip savo pirmąją personalinę parodą pristatė 43 metų menininkė ir dailės pedagogė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė R. Pranckevičiūtė, kilusi iš Anykščių, bet dabar gyvenanti ir dirbanti Vilniuje.

R. Pranckevičiūtė su tėvais Antanu ir Jadvyga Pranckevičiais

Menininkė, Vilniaus dailės akademijoje studijavusi keramiką, išbandė įvairias kūrybos žaliavas: buvo susižavėjusi tekstile, mediena, stiklu, bet dabar grįžo prie molio, o nuo 2009 m. kuria "Amatų gildijos" dirbtuvėse.

Daugiau kaip trys dešimtys baltojo molio glazūruotų rozečių, kurių dauguma pagrįsta natūraliais augaliniais vaisių ir daržovių motyvais, šiai parodai gimė maždaug per metus. Pati kūrėja savo darbus vadina įvairiai: kartais – mandalomis, dažniau – tulpėmis, bet paprastai palieka jas žiūrovui pačiam įvardinti.

"Darau juos visa širdimi, labai to norėdama ir jausdama, kaip šitie mano kūriniai jau ima gyventi savo atskirą gyvenimą, nuo manęs nebepriklausydami. Ir man tai patinka!" – pasakojo anykštėnams, tarp kurių daugiausia buvo jos jaunystės draugų, savo parodą pristačiusi R. Pranckevičiūtė.

Ji prisipažino svarsčiusi, kur būtų verta surengti pirmąją personalinę parodą, žvalgėsi ir į sostinės galerijų erdves, bet apsisprendė, kad jai pačiai svarbiau, jog tai įvyktų gimtinėje. Dailininkę nustebino palankios eksponavimo sąlygos – jai buvo net leista savo rozetes pritvirtinti prie parodų salių sienų, nes kitaip jas parodyti lankytojams tiesiog nėra kaip.

Parodos atidaryme – dailininkės vaikystės draugai iš Žvejų gatvės Aldona Juodelytė-Biliūnienė ir Kęstutis Juodelis.

R. Pranckevičiūtės molio mandalų fone - Vytauto V. Landsbergio dainos.

R. Pranckevičiūtės keramikos paroda tapo pirmąja profesionalaus meno ekspozicija, eksponuojama Anykščiuose kaip 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinėje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...