Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-03-08   PANEVĖŽYS: anykštėnų diena bibliotekoje
 
 

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje kovo 7-ąją surengta Anykščių diena.

Renginio metu Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius pasakojo apie savo didžiausią vaikystės svajonę – užlipti ant Puntuko akmens ir nusifotografuoti, linkėdamas Anykščiams išlikti turistinės traukos centru. Anykščių kaip 2012-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinės programą pristatęs Sigutis Obelevičius žadėjo dar grįžti į Panevėžį ir kaimynams pristatyti jau baigiamą rašyti naują knygą apie valgomąsias gėles.

Anykščių dienos viešnios – L. ir S. Didžiulių anūkė Irena Jurevičienė (centre) su dukterimis.

Panevėžio anykštėnas Tautvilis Uža Anykščių leidinių parodoje rado ir savo knygas.

Konferencijos dalyviams, tarp kurių buvo ir kultūros srityje dirbančių Panevėžio anykštėnų, Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos 75-erių metų kelią pristatė šios bibliotekos direktorius Romas Kutka, anykštėnų leidybinę veiklą apibūdino šios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė, patirtimis dosnius Anykščių literatūrinius muziejus atvėrė A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius.

Panevėžiečiams koncertavo Anykščių kultūros centro folklorinis ansamblis „Valaukis“, vadovaujamas Reginos Stumburienės, sugiedojęs ir Antano Baranausko „Anykščių šilelį“, ir visą pluoštą jo pasaulietinių giesmių. Šio ansamblio moterys sujaudino Panevėžio apskrities bibliotekos direktorę Rimą Maselytę, surišdamos jai nuometą.

"Valaukis" riša nuometą.

Nuometu papuošta Panevėžio bibliotekos direktorė R. Maselytė buvo sugraudinta.

Šmaikščiu dialogu pristatytas rašytojas Rimantas Vanagas ir jo naujausia knyga „Peslių akademija“ – pasak autoriaus, nuo penkerių metų iki senatvės vis rašytas kūrinys. R. Vanago kūrybą skaitė Juozo Miltinio teatro aktoriai Panevėžio anykštėnai: poeziją – Toma Razmislavičiūtė, prozos tekstus – Jonas Čepulis.

Vietoj pietų pertraukos renginio dalyviai pasižiūrėjo 2004 m. režisieriaus Arvydo Liorančo sukurtą dokumentinį filmą „Antanas Vienuolis“, o fotografijų parodą „Siaurukas kraštovaizdyje“ pristatęs Aukštaitijos siaurojo geležinkelio direktorius Gintaras Kerbedis pasidalijo Siauruko pakelės legenda – papasakojo Balio Karazijos Anykščių vyndarystės istoriją.

R. Vanagą pristato Anykščių bibliotekos direktorius R. Kutka bei aktoriai T. Razmislavičiūtė ir J. Čepulis.

Paroda "Siaurukas kraštovaizdyje" Panevėžio apskrities bibliotekos galerijoje.

Anykščių krašto legenda Panevėžyje - vynas pagal Balio Karazijos receptą.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...