Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-03-14   Ambasadoriaus regalijos – su įpareigojimais
 
 

Kovo 11-osios renginius Anykščiuose – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinėje šiemet įprasmino naujas simbolis – buvo įteiktos pirmosios Kultūros sostinės ambasadoriaus regalijos.

Ankstyvo pavasario dieną, besidrumsčiant orams, jaunasis istorikas ir visuomenininkas Mindaugas Nefas prie paminklo Laisvei pakėlė Trispalvę, priimdamas garbę kaip Lietuvos pilietis ir kaip 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinės ambasadorius. „Tokie jie ir yra, mano Anykščiai, su savo problemomis, vargais ir su didžiuliu džiugesiu, laime ir pasididžiavimu savo kraštu,“ – sakė Mindaugas.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius po plazdančia Trispalve įteikė Mindaugui pirmąsias Kultūros sostinės ambasadoriaus regalijas. Pinta tradicinė juosta, apjungta žalvario dirbinių elementais, – tai Anykščių krašto tautodailininkų Dalios Bernotaitės-Janušienės ir Roberto Matiuko kūrinys, dovana ir įpareigojimas būti kartu su Anykščiais ir anykštėnais ne tik šiais kultūros metais, bet ir visą gyvenimą.

Meras S. Obelevičius įteikia Kultūros sostinės ambasadoriaus regalijas M. Nefui.

Po iškilmingos ceremonijos Anykščių kultūros centre surengtas koncertas, skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Koncertavo III tarptautinio kamerinių ansamblių konkurso „Muzikinė akvarelė 2012“ laureatai bei Anykščių muzikos mokyklos mokiniai, jau trečią kartą suteikiantys džiaugsmą anykštėnams klausytis mokinių atliekamos kamerinės muzikos. Konkurse dalyvavo ansambliai iš Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, VDU ir  LMTA studentai, svečiai iš Lenkijos, Latvijos. Tarptautinį kamerinių ansamblių konkursą „Muzikinė akvarelė 2012“ organizavo Anykščių ir Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos.

 „Mano draugai dažnai juokauja: jeigu tikrai viskas yra taip, ką aš jiems pasakoju apie Anykščius, tai Anykščiai yra svajonių kraštas,“ – sakė Mindaugas Nefas.

Artimiausiu metu įvairiose Anykščių ir visos Lietuvos kultūros erdvėse Kultūros sostinės ambasadorių regalijos bus įteiktos ir kitiems gimtajam kraštui įsipareigojantiems jauniesiems anykštėnams.

Anykščiai – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinė – tai mintys ir darbai savo kraštui: anykštėnų iniciatyvos, idėjos, kultūra... Gebėkime juos priimti ir jais džiaugtis!

Anykščių rajono savivaldybės ir anykstenai.lt informacija

 
 
    Atgal...