Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-03-15   Vilniaus anykštėnui – Kilnaus elgesio Garbės diplomas
 
 

Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentės Linos Kačiušytės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidento Algirdo Raslano teikimu Vilniaus anykštėnui dimisijos generolui Jonui Andriškevičiui ir jo žmonai Vilijai įteikti apdovanojimai už kilnų poelgį 1977-aisiais.

Jie apdovanoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kilnaus elgesio Garbės diplomais. Komiteto būstinėje kovo 15 dieną apdovanojimus jiems įteikė LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ir Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Arvydas Juozaitis.

Apdovanoti Vilija ir Jonas Andriškevičiai ir jų globotoji sportininkė Lina Kačiušytė. T. Vinicko (www.delfi.lt) nuotrauka

Šio kariškio, tuo metu dar majoro, šeima prieš 35 metus suteikė pagalbą keturiolikmetei plaukikei Linai Kačiušytei, kuri susidūrė su kelionės problemomis užsienyje. Vėliau 1980 metų Maskvos olimpinių žaidynių čempione ir planetos plaukimo krūtine rekordininke tapusi sportininkė tikino, kad likimo jai atvestų gelbėtojų nepamirš visą gyvenimą.

1977 m. 14-metė L. Kačiušytė buvo pakviesta dalyvauti jaunučių varžybose Kuboje. Prieš tolimą išvyką jaunoji sportininkė turėjo dalyvauti treniruočių stovykloje Maskvoje, į kurią tėvai ją turėjo išleisti keliauti vieną.

Tėvas, palydėjęs paauglę į oro uostą, bijojo ją paleisti, todėl nužiūrėjo to paties lėktuvo laukusią Andriškevičių šeimą ir paprašė pagloboti dukterį.

Tąkart keleiviai į Maskvą turėjo nuskristi po vidurdienio, bet pasikeitus skrydžio sąlygoms lėktuvas nusileido tik trečią valandą nakties.

Prisimindama tą jaunystės patyrimą, L. Kačiušytė pasakojo, kad Maskvos oro uoste tuo metu buvo baisus chaosas, net prisėsti nebuvo kur. "Tačiau rūpestingieji pakeleiviai iškvietė man taksi ir nuvežė į viešbutį. Dabar labai linksma tai prisiminti, bet nežinau, ką tuomet aš, vaikas, būčiau dariusi, jei ne Andriškevičiai", – žiniasklaidai sakė L. Kačiušytė.

"Aš su šeima keliavau į tarnybos vietą Sibire. Malonu, kad vėliau Linutė tapo olimpine čempione", – savo pažintį su sportininke prisiminė ir Vilniaus anykštėnas J. Andriškevičius.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...