Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-03-20   Prof. Antanas Tyla – "Lietuvos šviesuolis"
 
 

Kovo 19-ąją Vilniaus miesto Rotušėje surengtame Vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metų (Europos metų) atidarymo renginyje Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkui Antanui TYLAI buvo suteiktas "Lietuvos šviesuolio" titulas.

Prof. Antanas Tyla, apdovanotas kaip "Lietuvos šviesuolis". Sociumas LT nuotraukaŽinomas mokslininkas istorikas, habilituotas daktaras prof. A. Tyla buvo vienas iš keturių nusipelniusių garbaus amžiaus mokslo, sporto ir kultūros atstovų, kurie sulaukė įvairių įvertinimų.

"Lietuvos šviesuolį" A. Tylą sveikinęs Vyriausybės kancleris Deivydas Matulionis akcentavo, kad šis titulas suteiktas už gausius ir vertingus darbus Lietuvos istorijos srityje, tautos vertybių ir tradicijų puoselėjimą, ilgametę mokslinę ir visuomeninę veiklą. A. Tyla domisi Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės politinės kultūros, iždo ir valstybės apsaugos problemomis, tyrinėjo ir paskelbė Lietuvos magdeburginių miestų istorijos šaltinių.

Vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai minimi visoje Europos Sąjungoje. Lietuvoje juos koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...