Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-03-28   Anykštėnas Kijeve pristatė gimtinę turistams
 
 

Kovo 27 dieną Kijeve, Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje patalpose, Valstybinis turizmo departamentas surengė turizmo verslo misiją, pristatydamas Lietuvos turizmo galimybes Ukrainos kelionių agentūrų ir žiniasklaidos atstovams. Šiame renginyje Аnykščių kraštui kaip vienam iš Lietuvos turistinių regionų atstovavo ir turistines galimybes pristatė Kijeve gyvenantis ir dirbantis iš Anykščių kilęs verslininkas, leidyklos „Baltia-Druk“ vyriausiasis redaktorius Virginijus STROLIA.

V. Strolia kontaktų mugėje atstovavo Anykščiams. Rūtos Malikėnaitės nuotrauka

Prezentaciją pradėjusi Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Raimonda Balnienė supažindino misijos dalyvius su Lietuvos vidaus turizmo struktūrinėmis kryptimis, apžvelgė statistiką. Pristatydama Lietuvos kurortines vietoves, pranešėja atkreipė dėmesį į Anykščius kaip 2012 metų Lietuvos kultūros sostinę, kviesdama renginio dalyvius geriau pažinti šiandieninius Anykščius turizmo kontaktų mugėje.

Pagrindinis pristatymas buvo skirtas Druskininkams. Į Lietuvos ambasadą Ukrainoje nuvykusi šios savivaldybės vicemerė Kristina Miškinienė Kijeve aiškino kurortinio miesto privalumus ir Druskininkų vystymosi perspektyvas.

Informacija apie Anykščius ukrainiečiams. Rūtos Malikėnaitės nuotrauka.Kontaktų mugėje savo darbo vietą turėjęs neoficialusis Anykščių krašto „ambasadorius“ V. Strolia sulaukė daugiau kaip dvidešimties Ukrainos turizmo agentūrų susidomėjimo.

Pasak V. Strolios, svarbiausi agentūrų atstovus dominę klausimai – kelionių į Lietuvą organizavimas, pervežimas iš stočių ar oro uostų ir apgyvendinimas, paslaugų kainos ir gyvenimo sąlygos. „Pastebėjau labai didelį susidomėjimą kaimo turizmo sodybų ir SPA paslaugomis, ekologiškais produktais“, – mugės įspūdžiais dalijosi Anykščių atstovas.

Kontaktų mugė Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve. Rūtos Malikėnaitės nuotrauka.

Konkretūs klausimai ir norinčių bendrauti Ukrainos turizmo verslo organizatorių kontaktai bus perduoti Anykščių turizmo informacijos centrui bei Anykščių krašto atstovavimą Kijeve organizavusiam A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui.

Apibendrindamas renginio patirtį, V. Strolia pabrėžė, jog tai buvo pirmasis bandymas pristatyti Anykščių turistinį potencialą Ukrainos turizmo verslui: „Turizmo rinkodaros specialistų duomenimis, reikia apie trejų metų nuolatinio įdirbio, kad būtų suformuotas teigiamas nuolatinės turizmo rinkos įvaizdis“.

Pasak V. Strolios, Anykščių turizmo galimybių pristatymas Ukrainoje rajono savivaldybei šįkart nekainavo nė cento, nes Anykščių kraštas buvo reprezentuojamas vien tik iš Pasaulio anykštėnų bendrijos nario pilietiškųjų paskatų.

Anykščių krašto prisistatymą Kijeve Lietuvos Respublikos ambasadoriui Ukrainoje Petrui Vaitiekūnui primins V. Strolios jam padovanota Jono Danausko ir Rimanto Vanago knyga „Aš, Anykščių šilelis…“.

Pasaulio anykštėnų bendrija dėkoja Kijevo anykštėnui Virginijui Stroliai už ryškų ir įkvepiantį praktinės veiklos pavyzdį, atstovaujant, pristatant ir garsinant gimtinę užsienyje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...