Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-04-19   Pagarbos ženklai Antanui Vienuoliui – su gėlėmis ir muzika
 
 

Balandžio 19-ąją Anykščiuose apsilankęs ir tradiciškai Antano Vienuolio takais praėjęs Gruzijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis sakė, kad anykštėnas rašytojas, prieš šimtmetį susiejęs draugystės saitu lietuvių ir gruzinų tautas, buvo didis žmogus – ir iki šiol esą labai džiugu, kad jis toks buvo.

Kartu su žmona Inga atvykęs diplomatas nulenkė galvą ir padėjo gėlių prie A. Vienuolio kapo bei prie rašytojo paminklo Šventosios pakrantėje.

Gruzijos ambasados atstovai ir anykštėnai - susikaupimo minutę prie A. Vienuolio kapo.

Gruzinų ir anykštėnų gėlės prie A. Vienuolio kapo.

Prie Antano Baranausko klėtelės, kurioje rašytojas prieš 85 metus atidarė pirmąjį Lietuvoje memorialinį muziejų, G. Kerdikošvilis išklausė originalų kadaise ekskursiją vedusio A. Vienuolio balso įrašą ir perdavė dovaną Muziejui – dviejų telegramų muliažus.

Jos liudija, kaip prieš 55 metus Lietuvos rašytojų sąjunga bendravo su Gruzijos rašytojų sąjunga. Pirmąja telegrama Mykolas Sluckis 1957 m. kovo 25 d. Gruzijos rašytojams pranešė apie artėjantį A. Vienuolio 75-metį ir kvietė siųsti sveikinimus jubiliatui, o antrąja Antanas Venclova ir Eduardas Mieželaitis 1957 m. rugpjūčio 19 d. informavo apie A. Vienuolio mirtį ir rugpjūčio 20 d. Anykščiuose rengiamas laidotuves.

Gruzijos Respublikos ambasadoriaus vizitą Muziejuje primins ir kitas eksponatas, papildysiantis rinkinius, – nacionaliniais kostiumais vilkinčių lėlių pora.

O tos pačios dienos vakare Anykščiuose viešėjo tos pačios Gruzijos ambasados vyriausiasis patarėjas Akakis Dvalis su žmona ir dukrele bei patarėja kultūros klausimais Mariam Kasradzė. Svečiai apžiūrėjo A. Vienuolio memorialinį namą, paskui dalyvavo rašytojo jubiliejui skirtame muzikiniame renginyje Anykščių kultūros centre, kur A. Dvalis perdavė anykštėnams gruzinų tautos sveikinimą.

Ketvirtadienio vakare Anykščių kultūros centre bus rodomas Klaipėdos muzikinio teatro kolektyvo pastatytas ir į Anykščius šia proga atvežtas Giedriaus Kuprevičiaus miuziklas „Veronika“ pagal anykštėno rašytojo apsakymą „Paskenduolė“, parašytą 1909 metais. Pirmą kartą Anykščių kultūros centre buvo rodomas muzikinis spektaklis, grojant 34 muzikantų gyvam orkestrui, scenoje šiuolaikinį miuziklą dainavo ir šoko per 50 atlikėjų.

Po įspūdingo pasirodymo Klaipėdos muzikinio teatro vadovo pavaduotoja Rūta Varnaitė pripažino, kad atvežti ir parodyti anykštėnams tokį spektaklį visam teatro kolektyvui buvo rimtas techninis iššūkis – bet suteikęs ir malonumo.

O po spektaklio klaipėdiečiai skanavo A. Vienuolio tėviškėje Ažuožeriuose pernai rudenį užaugusius obuolius, stebėdamiesi ir žavėdamiesi iki šiol puikiu jų skoniu.             

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...