Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-04-21   Atvelykį Vilniuje sušildė svėdasiškių talentai
 
 

Kai laukuose žydi margos gėlės,
Kai danguj čirena vyturys,
Aš nuskinsiu gražią lauko gėlę,
Skint kurią širdis man pasakys.

                       A. Indriūnas

Vis dar skamba mintyse dainos, kuriomis balandžio 14-osios popietę į kasmetinę smagią Atvelykio šventę Vilniaus Karininkų ramovėn Svėdasiškių draugija "Alaušas" sukvietė Vilniaus anykštėnus ir svečius.

Vilniaus anykštėnai tradiciniame Atvelykyje.

Renginio vedėjas draugijos "Alaušas" pirmininkas Algimantas Indriūnas koncertuoti pirmiausia pakvietė jaunuosius atlikėjus – svėdasiškės Linos Stukienės anūkus gitaristus Dominyką ir Augustą Lapinskus.

Juos pakeitė Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtinės smuikininkės A. Indriūno anūkė Pija Indriūnaitė ir jos draugė Pavlina Kovaliova. Jos puikiai atliko kūrinius Sebastiano Yradierio "La Paloma", Astoro Piazzollos "Čikilin de Bachin" ir Johaneso Bramso "Vengrų šokį".

Groja jaunosios smuikininkės.

Aktorius F. Jakšys.Jėgas po ligos atgaunantis mūsų kraštietis mielasis aktorius Ferdinandas Jakšys nuoširdžiai dėkojo susirinkusiems už paramą sveikstant ir skaitė Algimanto Indriūno eilėraščius.

Ir pats autorius A. Indriūnas trumpai pristatė savo kūrybos rinkinius "Pamąstykime" ir "Svėdasėno dainos". Paskui moterų choras "Aidas" (meno vadovė Lina Mačiulienė) padainavo "Tėvynė ir mergaitė", "Baltijos jūra" ir kitas nuotaikingas dainas iš šios knygelės. Įdomu tai, jog kai kurioms dainoms ne tik žodžius, bet ir muziką sukūrė pats Algimantas.

O kai Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choras "Aidas" (meno vadovas ir vyr. dirigentas prof. Tadas Šumskas) po kelių trumpų skambių dainų pabaigoje užtraukė "Paimkim Lietuvą ant rankų", salėje abejingų neliko, ir visi stovėdami jiems pritarė.

Dainuoja vyrų choras "Aidas".

Vilniaus anykštėnai visada drauge ir džiaugsmo, ir liūdesio minutėmis. Sambūrio pirmininkė Rita Virbalienė pranešė, jog pirmosiomis balandžio dienomis po sunkios ligos Anapilin iškeliavo Vilniuje gyvenusi gamtininkė, mokslininkė biologė, zoologė, publicistė, daugelio mokslinių straipsnių autorė ir knygų apie Lietuvos gamtą bei gyvūniją bendrautorė biologijos daktarė Janina Prūsaitė. Susirinkusieji garbingąją kraštietę pagerbė tylos minute.

Vilniaus anykštėnų sambūrio pirmininkė Rita Virbalienė ir Svėdasiškių draugijos "Alaušas" pirmininkas Algimantas Indriūnas.

Vilniaus anykštėnų atvelykio užstalė.

Po koncerto visi anykštėnai bendravo prie gražaus ir skoningo margučiais ir gėlėmis papuošto Atvelykio stalo, džiaugėsi pristatytais leidiniais. Skambėjo dainos, vilnijo šokiai. Niekad nepailstančio, šaunaus muzikanto Broniaus Judicko melodijų pynės glostė širdį ir kėlė ūpą visiems šokėjėliams.

Atvelykyje - Vilniaus anykštėnai Mykolas Rutkauskas, Janina Baublienė, Rita Virbalienė ir Jonas Bagdonas.

Visų Vilniaus anykštėnų ir svečių vardu dėkoju Svėdasiškių draugijai "Alaušas", jo pirmininkui talentingajam Algimantui Indriūnui ir visiems svėdasiškiams, mus pakvietusiems ir suteikusiems nuostabią galimybę šiltai pabendrauti, pasidžiaugti pavasariu ir vienas kitu. Linkiu visiems kraštiečiams kuo stipriausios sveikatos ir neišsenkančios energijos. Iki naujų susitikimų!

Janina Baublienė
Vilniaus anykštėnų sambūrio atstovė

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...