Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-05-11   Vakaras, skirtas LDK paminklams ir jų tyrėjui Gintautui Zabielai
 
 

Jubiliatas doc. dr. G. ZabielaGegužės 9-ąją Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje Senajame Arsenale (Arsenalo g. 3, Vilnius) vyks vakaras "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paminklai ir jų tyrinėjimai", skirtas iš Anykščių krašto kilusio archeologo doc. dr. Gintauto Zabielos 50 metų jubiliejui.

Šį renginį organizavo Lietuvos archeologų draugija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Renginio dalyviai Senojo Arsenalo salėje.

Kaip teigė jo rengėjai, "piliakalniai, pilys, kaimavietės, dvarvietės, senamiesčiai, bažnyčios ir vienuolynai – šiandien archeologijos neįsivaizduojame be viduramžių ir naujųjų laikų paminklų tyrinėjimų. Ilgai buvę šešėlyje, jie per pastaruosius dešimtmečius išaugo, virto veržlia, dominuojančia tyrimų kryptimi".

Renginyje pranešimus skaitė prof. habil. dr. Albinas Kuncevičius ("Archeologas, atkasęs Vorutą"), habil dr. Vytautas Urbanavičius, istorikai Tomas Baranauskas ir Algirdas Žalnierius bei pats jubiliatas doc. dr. Gintautas Zabiela ("Naujųjų laikų įtvirtinimų tyrimai, arba Kodėl neišleistas LDK įvirtinimų atlasas").

Pranešimą skaito G. Zabiela

Pranešėjas - G. Zabielos išugdytas istorikas T. Baranauskas

Renginyje nestigo pagarbių žodžių apie archeologą G. Zabielą, teigiant, kad jo indėlis į viduramžių archeologiją – tai ne tik tyrinėti piliakalniai, pilys, gyvenvietės, dvarvietės ir kapinynai. G. Zabielos parašytos knygos, straipsniai ir recenzijos, pasiūlyti terminai ir metodai, nuolat rodomas dėmesys archeologinių objektų paieškai, apsaugai ir tvarkymui formuoja Lietuvos viduramžių archeologijos mokyklą.

-anykstenai.lt

Antano Verbicko nuotraukos

 
 
    Atgal...