Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-05-31   Anykščių regioniniame parke aptikta reta vabzdžių rūšis
 
 

Anykščių regioniniame parke žinomas Lietuvos entomologas Giedrius Švitra rado Lietuvoje labai retą vabzdžių rūšį – nykštukinę strėliukę (Nehalennia speciosa).

Nykštukinė strėliukė. G. Švitros nuotrauka

Šią žinią pranešanti Anykščių regioninis parkas informuoja, kad tai – pati mažiausia Europoje gyvenanti žirgelių rūšis, kurios kūno ilgis siekia 22-24 milimetrus. Vabzdys veisiasi mažuose, stovinčiuose ar mažai pratakiuose, neužterštuose, viksvomis ar kitais vandens augalais apaugusiuose vandens telkiniuose, pelkių bendrijose, aukštapelkėse bei tarpinio tipo pelkėse.

Ši rūšis labai lokali ir prieraiši savo buveinėms. Ji nyksta dėl besikeičiančių ar nykstančių biotopų – pelkių ar šlapžemių sausinimo, augalijos rūšinės sudėties pokyčių, intensyvaus pakrantės liūno naudojimo.

Lietuvos entomologų draugijos narys, mokytojas, žinomas gamtininkas Giedrius Švitra šią nuostabią žirgelių rūšį parke pirmą kartą aptiko, vykdydamas vabzdžių rūšių paplitimo tyrimus. Gegužės pabaigoje dar kartą patikrinus, buvo įsitikinta, kad nykštukinė strėliukė tikrai gyvena Anykščių regioniniame parke.

Gamtininkai ragina visomis pastangomis siekti išsaugoti šią ypatingai retą rūšį ir primena, kad šiuo metu didžiausią grėsmę jų buveinėms kelia neatsakingų žvejų lankymasis pelkėse.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...