Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-06-11   Antaninės Muziejuje – kalavijams žvangant
 
 

Birželio 10-osios popietę apie pusantro šimto anykštėnų ir miesto svečių rašytojo Antano Žukausko-Vienuolio (1882-1957) memorialinės sodybos sodelyje šventė tradicines Antanines.

Jubiliejiniams 130-iesiems A. Vienuolio metams skirtas renginys buvo persmelktas istorine dvasia: aidėjo rašytojo legendų tekstai, skambėjo senovės lietuvių dainos, narsiai kovėsi anykštėno klasiko aprašyti ginkluoti karžygiai.

Pirmą kartą šventiniam renginiui Muziejaus teritorijoje atsivėrė amfiteatras – sodybos kalnelio pietinis šlaitas, į Šventosios upės slėnį besileidžiantis. Natūralia renginio dekoracija tapo bažnyčios bokštai, A. Baranausko paminklas ir šalia jo raudonuojantis naujasis bibliotekos pastatas.

Antaninių scena - Šventosios slėnis ir Anykščiai

Plačią Antaninių programą "Praėjo metai, ir amžiai sukako" ruošusi A. Baranausko vidurinės mokyklos bendruomenės pirmininkė režisierė Audronė Pajarskienė į ją įpynė trijų rašytojo legendų tekstus, kuriuos skaitė kartu su Algirdu Gogeliu ir jo sūnumi abiturientu Edvinu. Istorijos ir literatūros popietėje įsiterpė šios mokyklos mokinių ir mokytojų dainos ir šokiai bei svečių iš Vilniaus paruošti meniniai akcentai.

Antaninių svečiai ir žiūrovai, balkone - renginio vedėjai.

Dainuoja ir groja "Ugniavijas"Antaninių svečiams dainavo trejetas istorinių dainų ansamblio "Ugniavijas" vyrų – Vytė, Šamas ir Klevas, pritardami senoviniais muzikos instrumentais.

Vienuolio sodybos sodelyje stovyklą įkūrusi senovės baltų kovų brolija "Vilkatlakai" surengė du prisistatymus.

Karžygiai demonstravo šarvus ir kovinius ginklus, dvikovos meną, kaunantis ietimis, kirviais, kuokomis ir kalavijais, bei parodė, kaip senovės lietuviai varžydavosi, rengdami treniruočių turnyrą – "Kovos ratą".

Kaunasi "Vilkatlakų" karžygiai

Anykščių savivaldybės vardu Muziejų 85-mečio proga sveikinęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Patumsis su tik jam būdingu šmaikštumu siūlė taikos sutartį, kad tik ginklus ir kovingumą vis demonstruojantys muziejininkai toliau savo valdų nebeplėstų.

Antaninių proga anykštėnų gėlės papuošė dviejų žymiųjų Antanų memorialines vietas: A. Baranausko biustą prie klėtelės ir A. Vienuolio kapą, o vardinių svečiai skanavo sodybos šeimininko daugiau nei prieš pusšimtį metų mėgtų vaišių.

Antano Baranausko svečiai: rašytojas Rimantas Vanagas, psichologė Eglė Šenavičienė, mokytoja Sofija Pakalnienė ir tautodailininkė Vijoleta Vanagienė

Rašytojo A. Žukausko-Vienuolio 130-osioms gimimo metinėms skirtų renginių ciklą birželio 21-osios vakare Muziejuje pratęs Anykščių jaunimo susitikimas ir pokalbis tema „Čia gera sugrįžti?..“ ir rašytojo herojai bei amžininkai, teatralizuotai pristatomi Anykščių miesto šventėje liepos 21-ąją.

VŽM informacija

 
 
    Atgal...