Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-06-12   Anykščių kultūros turtus pažino svečiai iš penkių žemynų
 
 

Birželio 11-ąją įvairiose Anykščių kultūros erdvėse praleido ir įspūdžių sėmėsi neįprasta daugiau kaip dvidešimties svečių grupė, suburta kone iš viso pasaulio. Lietuvoje šią savaitę vykstant 5-ajam Lietuvos garbės konsulų suvažiavimui, jo delegatų sutuoktiniams Užsienio reikalų ministerija parengė specialią krašto kultūros pažinimo programą ir ją pradėjo nuo vizito į šių metų Lietuvos kultūros sostinę Anykščius.

Šiuo metu Lietuva turi 170 garbės konsulų 74 šalyse, o į suvažiavimą jų susirinko per šimtą. Apsilankyti Anykščiuose panoro garbės konsulų sutuoktiniai ir kiti į Lietuvą atvykę jų šeimų nariai iš Argentinos, Austrijos, Čilės, Indijos, Italijos, Izraelio, JAV, Kirgizijos, Lenkijos, Maroko, Nigerijos, Pakistano, Pietų Korėjos, Rusijos, Švedijos ir Vokietijos.

Delegacija, kurios daugumą sudarė moterys, pažintį su Anykščiais pradėjo nuo Antano Baranausko klėtelės, kur patyrė "Anykščių šilelio" skambesį įvairiomis pasaulio kalbomis: poemos ištraukas prie klėtelės jie patys skaitė angliškai, itališkai, vokiškai, lenkiškai, rusiškai ir prancūziškai.

Svečiai prie A. Baranausko klėtelės

Daugumai svečių suprantama anglų kalba A. Baranausko tekstą perskaitė Lietuvos garbės konsulės Clevelande (JAV) Ingridos Bublienės vyras JAV kariuomenės atsargos karininkas Romualdas Bublys – iš Narbūčių kaimo (Anykščių r.) kilusio agronomo ir JAV lietuvių visuomenininko Vlado Bublio (1903-1985) vyresnysis sūnus.

R. Bublys skaito "Anykščių šilelį"

Svečiai taip pat aplankė tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos parodą Muziejaus parodų salėje, paskui viešėjo Arklio muziejuje Niūronyse, kur susipažino su ten dirbančiais amatininkais ir dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje "Duonelė kasdieninė" Legų etnografinėje sodyboje.

Grįžę į Anykščius, svečiai iš penkių žemynų užsuko į Siauruko muziejų geležinkelio stotyje, kur pasivėžino rankine drezina ir triračiu ant bėgių, o viešnagę baigė pažintimi su Anykščių Šv. Mato bažnyčia, Sakralinio meno centru ir Angelų muziejumi.

Evelyna Sogny ir Milda DaunoraitėČia svečių laukė kelios staigmenos. Vietoj sveikinimo žodžio Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis juos pasitiko lietuviška daina. Jaunoji pianistė Milda Daunoraitė, suskynusi lauko gėlių puokštę, pasveikino kelionėse po Europą ją globojusią Evelyną Pen de Castel Sogny – Lietuvos garbės konsulo Šveicarijoje, kompozitoriaus ir mažuosius talentus ugdančio fondo įkūrėjo Michelio Sogny žmoną.

Senamiesčio terasoje įvairiatautei svečių grupei buvo surengta lietuviško vyno ir nacionalinių patiekalų degustacija.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...