Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-06-12   Tarp turistams patraukliausių vietovių – Anykščiai ir Niūronys
 
 

Viešoji įstaiga "Terra Publica" sudarė ir viešai paskelbė vietinio turizmo reitingus – lankytinų Lietuvos vietovių TOP-30. Tarp daugiau kaip 500 vietovių ir lankomų objektų, kuriuos įvertino reitingo sudarytojai, Anykščių kraštui teko net dvi pozicijos pirmajame dešimtuke. Anykščių miestas pateko į penktąją poziciją, o Niūronys, pristatomi kaip Arklio muziejaus vietovė, užėmė devintąją vietą.

Tai – aukščiausia pozicija, kokią iki šiol turėjo Anykščių krašto turistinės vietovės. 2011-ųjų reitinge Anykščiams ir Niūronims teko atitinkamai 9-oji ir 10-oji vietos, 2010 metais – 10-oji ir 8-oji, 2009 metais – 14-oji ir 8-oji.

Visas patraukliausių Lietuvos vietinio turizmo vietovių pirmasis dešimtukas yra toks:

1. Trakai

2. Neringa

3. Druskininkai

4. Aukštaitijos nacionalinis parkas

5. Anykščiai

6. Kėdainiai

7. Kretinga

8. Palanga

9. Niūronys (Arklio muziejus)

10. Birštonas

Toliau seka Vilniaus universitetas, Kryžiaus kalnas, Rokiškis, Biržai, Pakruojis, Rumšiškės, Kairėnai, Europos ir Grūto parkai bei kitos vietovės ir lankomi objektai.

Ir Anykščiai, ir Niūronys šiemet buvo įvertinti aukščiausiu AAA+ reitingu. "Iki tradicinio kurorto Anykščiams tetrūksta tik sūrios mineralinio vandens versmės. Tačiau ir be jos miestas užkariavo aukštas pozicijas, savo galimybėmis lenkiantis kai kuriuos tikruosius kurortus. Šalia lankytinų objektų įvairovės Anykščiai šiemet – taip pat ir Lietuvos kultūros sostinė, o tai priverčia dar labiau pasistengti, priimant gausesnius turistų srautus," – taip reitingo sudarytojai apibūdino Anykščius.

Prie svarbiausių Niūronių privalumų jie mini atnaujintas erdves, kitų kultūros objektų kaimynystę ir tai, kad čia "suaugusiųjų ir vaikų laukia savo darbui atsidavę darbuotojai ir teminio Lietuvos kaimo idėjai entuziastingai pritariantys etnografinių sodybų gyventojai".

Kaip informuoja VšĮ "Terra Publica", šiam tyrimui naudojama jos paruošta originali metodika. Vertinimo kriterijai suskirstyti į tris dideles grupes: paties objekto svarba, jo infrastruktūra, patrauklumas turizmui. Šie savo ruožtu buvo vertinami pasitelkiant daugiau kriterijų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje.

Šie reitingai skirti patiems Lietuvos gyventojams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės konkrečioje vietovėje galimybės. Iš tyrimo buvo išimti ir didieji Lietuvos miestai, prognozuojant, kad jie tiesiog atsidurtų sąrašo priekyje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...