Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-06-21   Karazijų anūkas paragavo šiandieninio Anykščių vyno
 
 

Birželio 21-ąją į Anykščius netikėtai atvyko du Karazijų giminės atstovai: JAV gimęs ir užaugęs, o dabar Islandijoje gyvenantis Ryanas Karazija ir į Lietuvą prieš dešimtmetį grįžęs Australijos lietuvis Algis Karazija.

Svečiai, tarp suplanuotų koncertinių programų Vilniuje sulaukę pirmos palankios progos ištrūkti laisvalaikiui, pirmiausia drauge klaidžiojo ne po šalies sostinę, o atskubėjo į Anykščius ir atėjo tiesiai į "Anykščių vyną".

Lyg tyčia kaip tik tą popietę bendrovės degustacijų salėje buvo rengiama pažintinė programa atvykusiai turistų grupei, tad prie jos prisijungęs buvusių anykštėnų Karazijų giminės palikuonis Ryanas ir tolimesnis šios giminės šakos atstovas Algis išsamiai susipažino su šiandienine įmonės veikla ir produkcija.

Ryanas Karazija AnykščiuoseAutorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas trisdešimtmetis R. Karazija yra "Anykščių vyno" įkūrėjo Balio Karazijos (1897-1985) jaunesniojo brolio Vytauto Karazijos (1911-1975) anūkas. Jis pirmą kartą atvyko į Lietuvą ir, lietuviškai laisvai kalbančio giminaičio lydimas, iškart aplankė senelio kraštą.

Ieškodami brolių Karazijų pėdsakų, svečiai apžiūrėjo pačius seniausius "Anykščių vyno" teritorijoje išlikusius pastatus, menančius įmonės įkūrėjus, užsuko ir prie pirmųjų vyno dirbtuvių, veikusių triaukščio mūrinuko rūsyje Vilniaus gatvės pradžioje. "Mačiau, kaip susijaudino Ryanas, žiūrėdamas dar jo senelio gyvenimą liudijančias vietas", – prasitarė A. Karazija.

Jam pačiam Anykščiai – ne naujiena, mat prie Vilniaus gyvenantis A. Karazija yra vienas iš bardų festivalio "Purpurinis vakaras" rengėjų.

Užsukę į "Nykščių" radijo stotį trumpam pokalbiui, svečiai neatmetė galimybės, kad šis vizitas į Anykščius – toli gražu ne paskutinis, nes per kelias valandas pažinti miestą daugiau, nei pamatyti pulką gražių merginų, Ryanas tiesiog nespėjo...

Radijo studijoje Ryanas Karazija vieną savo repertuaro kūrinį dainavo ir grojo gyvai. Šalia - Algis Karazija.

-anykstenai.lt

PS. Specialioji nuoroda Ryano Karazijos muzikos gerbėjams: http://soundcloud.com/ryanaudrye

 
 
    Atgal...