Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-07-05   Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms vadovaus anykštėnas Almantas Leika
 
 

Liepos 5 dieną Vilniuje, aikštėje prie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybės štabo, surengta iškilminga Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija, kurioje penkerius metus pajėgoms vadovavusį generolą majorą Joną Vytautą Žuką pakeitė Vilniaus anykštėnas brigados generolas Almantas LEIKA.

Kaip informavo Krašto apsaugos ministerija, ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, krašto apsaugos viceministrai, Estijos ir Latvijos kariuomenių Sausumos pajėgų vadai, Lietuvos kariuomenės pajėgų, padalinių vadovybė.

Brg. gen. Almantas Leika. A. Pliadžio (www.kam.lt) nuotrauka"Vadovauti Sausumos pajėgoms man – tiek didelė garbė, tiek didelė atsakomybė, tiek ir didelis iššūkis. Sausumos pajėgose, viename ar kitame jų vienete, esu nuo pat 1991-ųjų. Visą laiką norėjosi grįžti į šias pajėgas ir  tarnauti su motyvuotais ir profesionaliais vadais ir kariais. Niekada nebuvau per daug nutolęs nuo to, kuo gyveno ir gyvena Sausumos pajėgos.

Gerai suprantu, kad mūsų laukia labai rimtos užduotys, susijusios su taikos meto užduotimis, tarptautinėmis operacijomis ir šalies ginkluota gynyba. Aišku tai, kad visi drauge turėsime tinkamai joms pasiruošti, nes niekas kitas jų už mus neatliks. Generolas Collinas Powellas yra pasakęs: "Vizija ar planas nėra įgyvendinami burtų pagalba – tam reikia prakaito, teisingos nuostatos ir sunkaus darbo". Būtent tai ir laukia visų mūsų", – ministerijos intereneto svetainė www.kam.lt citavo naujojo Sausumos pajėgų vado brigados generolo A. Leikos kalbą ceremonijoje.

Iki paskyrimo į naująsias pareigas Vilniaus anykštėnas A. Leika ėjo Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas.

Dabar šiose pareigose jį pakeitė kitas anykštėnas karininkas – pulkininkas Valdas Šiaučiulis. Iki šiol jis dirbo Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktoriumi.

Sausumos pajėgų vadą į pareigas skiria ir iš jų atleidžia krašto apsaugos ministras kariuomenės vado teikimu.Šiuo metu pajėgose tarnauja ir dirba apie 3,5 tūkst. karių ir civilių ir apie 4,3 tūkst. karių savanorių.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...