Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-07-07   Vyčio Kryžiai – paskutinio Šarūno bunkerio laikytojoms
 
 

Seserys Leonora Jovaišaitė ir Bronė Jovaišaitė-Pačinskienė daugiau kaip po pusės šimtmečio sulaukė aukštų valstybinių apdovanojimų už tai, kad rėmė ir globojo Algimanto apygardos partizanus.

Lietuvos Prezidentės 2012 m. birželio 14 d. dekretu Nr. 1K–1093 buvo pagerbti 34 Lietuvos ir užsienio šalių piliečiai. Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje jie apdovanoti valstybės ordinais ir medaliais.

Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi apdovanotos Šiaurės Rytų Lietuvos partizanų srities štabo bunkerio laikytojos, Algimanto apygardos partizanų rėmėjos Leonora JOVAIŠAITĖ (g. 1924 m.) ir Bronė PAČINSKIENĖ (g. 1927 m.).

Jovaišų sodybvietėje Butkiškio kaime buvo įrengtas Aukštaitijos partizanų štabo bunkeris, kuriame 1948-1949 m. gyveno Šiaurės Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) srities partizanų vadas Antanas Slučka-Šarūnas. Sovietiniam saugumui išaiškinus ir sunaikinus partizanų vadavietę, seserys Leonora ir Bronė 1949 m. spalio 28 d. buvo suimtos, nuteistos 10 metų nelaisvės ir iki 1956 m. kalėjo Intoje, kol grįžo į gimtinę.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...