Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-07-16   Per profesoriaus jubiliejų – apdovanojimų lietus
 
 

Praėjusį šeštadienį, liepos 14-ąją, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, jaukiame bendraminčių ir bendražygių būryje prof. Algirdas Antanas Avižienis įžengė į devintąjį savo amžiaus dešimtmetį.

Sukaktuvininkas A. Avižienis. Didelis mokslininkas ir paprastas žmogus.

„Mielieji bičiuliai ir bičiulės, Jūsų apsilankymas bus man svarbiausia dovana. Vietoj gėlių ir dovanų prašau paremti mano fondą, skirtą paminklo senųjų Anykščių kapinių vietoje pastatymui. Šios kapinės, kuriose tarp daug anykštėnų ilsisi ir mano senelis bei proseneliai, buvo sovietmečiu sunaikintos, o antkapiai sudaužyti ir slaptai užkasti.“

Šiai žodžiais pats 80-metis jubiliatas kreipėsi į visus kviestinius savo jubiliejinio vakaro svečius, kartu pranešdamas, kad nesiruošia ramiai ilsėtis lyg būtų nuveikęs visus darbus. Užuot priiminėjęs dovanas, jis pats jas dalijo – kiekvienam po krepšelį su dar karštomis, ką tik iš spaustuvės atvežtomis knygomis: kone 600 puslapių Rimanto Vanago biografinės publicistikos tomu „Avižienio algoritmas ir kiti nutikimai“ bei Vytauto Didžiojo universiteto biografiniu leidiniu „Profesorius Algirdas Antanas Avižienis“. Vienas pirmųjų R. Vanago knygą spėjęs perskaityti prof. Egidijus Aleksandravičius sužavėtas dalijosi savo įspūdžiais.

Iš jubiliato rankų savo knygą dovanų gavo ir jos autorius R. Vanagas.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Zigmo Lydekos, kartu su šia sukaktimi A. Avižienis sulaukė aukščiausio įvertinimo, kokio tik gali tikėtis informacinių technologijų srityje dirbantis mokslininkas, – ką tik jis tapo „IT Nobelio premijos laureatu“, gaudamas Eckerto-Mauchly premiją.

Jubiliejaus vakare susitiko trys Vytauto Didžiojo universiteto rektoriai: pirmasis – prof. A. Avižienis, jo įpėdinis prof. Bronius Vaškelis ir dabartinis rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Raštu jubiliatą pasveikinusi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pareiškė, kad „Lietuvai didelį garbė turėti tokią asmenybę“, o Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto prodekanas prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas stebėjosi jubiliato gebėjimu savo asmenyje suderinti du dalykus: didelį mokslininką ir paprastą nusižeminusį žmogų. Jubiliato giminės atstovė Rita Pakalkienė pranešė žinią apie mokslininkui suteiktą „Šližių sodybos garbės piliečio vardą“ – už tai, kad savo giminei jis įteikė dalgius į rankas, užuot dovanojęs šieno.

Kalba Avižienių giminės atstovė R. Pakalkienė. 

Jubiliatą A. Avižienį sveikina prof. A. Tyla.Tarp jubiliejinio vakaro svečių buvo Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas prof. habil. dr. Antanas Tyla, Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius su žmona, rašytojas Rimantas Vanagas su žmona.

Kiti anykštėnai pasveikinti į solidų patirties kalną įkopusį kraštietį galės jau šį savaitgalį. Penktadienį, liepos 20 d., 17 val. Anykščių koplyčioje rengiamas jubiliejinis A. Avižienio vakaras, kurio metu bus pristatyta R. Vanago knyga ir režisieriaus Arvydo Baryso biografinis filmas „Algirdas Antanas Avižienis. Gyvenimo odisėja“.

O šeštadienio, liepos 21-osios, vidurdienį Miesto šventės metu jubiliatas sulauks dar vieno apdovanojimo – A. Baranausko aikštėje bus surengta jo kaip Anykščių Garbės piliečio pagerbimo ceremonija.

Tautvydas KONTRIMAVIČIUS

Antano VERBICKO nuotraukos

 
 
    Atgal...