Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-07-23   Prezidentė Anykščiuose mokėsi įvairių amatų
 
 

Liepos 23-ąją Anykščiuose viešėjusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė daugiausia dėmesio skyrė mūsų krašto muziejams.

Viešnia apžiūrėjo Antano Baranausko klėtelę, susipažino su Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio namo ekspozicija ir paliko įrašą Muziejaus svečių knygoje.

Pakeliui į Niūronis viešnia stabtelėjo A. Baranausko aikštėje, kur apžiūrėjo ką tik ištiestus floristinius kilimus. Plačiau apie floristinius kilimus.

Niūronyse D. Grybauskaitė svečiavosi Jono Biliūno sodyboje-muziejuje, kur tiesiog rieškučiomis paragavo ką tik pasemto vandens iš senojo Biliūnų šulinio.

Ant ližės formuojasi D. Grybauskaitės duonos kepalėlis

Ilgiausiai laiko viešnia praleido Arklio muziejuje Niūronyse, kur kartu su Anykščių vaikais kepė duoną. Pirmą kartą gyvenime suformuotą duonos kepalą ji pati pašovė į krosnį. Kol duona kepė, Prezidentė aplankė kalvį ir juvelyrą, bendravo su audėjomis, pabandė nusilipdyti švilpynę ir apžiūrėjo visas muziejaus ekspozicijas.

Kaip dovaną iš Anykščių Prezidentė išsivežė ne tik amatininkų dirbinių, bet ir jos pačios rankomis suformuotą duonos kepalėlį su įspaustais Gediminaičių stulpais.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...