Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-08-20   VILNIUS: rugsėjo 15-16 dienomis anykštėnai keliaus po Rytų Lenkiją
 
 

"Zamoščės Renesanso žavesys ir istorija alsuojantis Liublinas su gide Regina Jarašiūniene" – į tokią kelionę rugsėjo viduryje ruošiasi Vilniaus anykštėnai, kviesdami kartu keliauti ir savo draugus.

KELIONĖS PLANAS

1 diena, 2012 m. rugsėjo 15-oji, šeštadienis. Anksti ryte (5 val.) išvykstame iš Lietuvos (nuo Šv. Petro ir Povilo bažnyčios ir Spaudos rūmų Vilniuje). Per Kauną vykstame į Lenkiją.

Atvykstame į nedidelį, bet labai gražų miestelį prie Narevo upės – Tykočiną. Ekskursija po miestą: Tykočino pilis, barokinė žydų sinagoga, barokinė Švč. Trejybės bažnyčia ir vienuolyno ansamblis, senamiestis. Pagal galimybes lankoma žydų sinagoga.

Vykstame į Palenkės vaivadijos sostinę Balstogę – žaliųjų lankų apsuptyje skendintį didžiausią miestą šiaurės rytų Lenkijoje. Labai trumpai lankome XVIII a. Balstogės įžymybę – didikų Branickių šeimos rūmus, vadinamus "Šiaurės Versaliu", apsuptus ką tik, 2011 m. atnaujinto nuostabaus grožio prancūziško stiliaus parko su fontanais.

Atvykstame į Kazimierz Dolnyj, įsikūrusį Vyslos terasoje, Liublino aukštumos pakraštyje, klestėjusį XVI-XVII a. prekybos grūdais Vyslos upe metu. Aplink miestą – Kazimiero kraštovaizdžio parkas su Vyslos kilpomis ir miškingų raguvų labirintais. Šis viduramžių miestas harmoningai įsikomponuoja gražioje gamtoje – XIII a. gaisrinės bokštas, XIV a. karalių rūmai, bažnyčia, turgaus aikštė, XVI a. Apreiškimo bažnyčia, barokinis vienuolynas, senasis grūdų svirnas.

Nakvynė viešbutyje miesto Ostrowiec Swiętokrzyskij centre. Laisvas vakaras mieste.

2 diena, 2012 m. rugsėjo 16-oji, sekmadienis. Pusryčiai.

Vykstame į Zamoščę – Lenkijos renesanso perlą, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis miestas įkūnija savyje ne tik Lenkijos, bet ir viso pasaulio "idealaus miesto" koncepciją – gražaus ir protingai suplanuoto. Ekskursija po miestą: Didžioji turgaus aikštė, rotušė, Prisikėlimo soboras, gynybiniai įtvirtinimai.

Atvykstame į Liubliną. Lankome Liublino pilį ir Švč. Trejybės koplyčią. Čia 1569 m. buvo pasirašyta Liublino unija, suvienijusi Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę ir Lenkiją į vieną Abiejų Tautų Respubliką. Toliau – apžvalginė ekskursija po autentišką senamiesčio gatvių labirintą: Liublino katedra, Krokuvos vartai, Domininkonų bazilika, Švč. Trejybės bokštas, nuo kurio atsiveria harmonija alsuojanti senojo miesto ir kraštovaizdžio panorama.

Vėlai, labai vėlai naktį grįžtame į Kauną, Vilnių.

Kelionės kaina asmeniui 250 litų.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė patogiu autobusu (apie 1600 km);
nakvynė su pusryčiais;
kelionės vadovo-gido paslaugos;
ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
bilietai į mokamus objektus – apie 30 zlotų;
medicininių išlaidų draudimas;
asmeninės išlaidos.

Atsakinga už kelionę Jolita Šedauskienė (tel. 8-656-31005, el. p. j.sedauskiene@gmail.com) registruoja keliautojus ir kviečia vykti kartu.

 
 
    Atgal...