Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-08-27   Anykštėnai po 43 metų vėl išlydėjo kleboną
 
 

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį su Anykščiais ir anykštėnais atsisveikino Šv. Mato parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, dar liepos 16-ąją paskirtas Dusetų (Zarasų r.) Švč. Trejybės parapijos klebonu.

Kanauninkas S. Krumpliauskas"Kupiškėnai, laikydami žmogų savu, ima į jį kreiptis "tu". Anykštėnai kitokie – jie saviškį tarpusavyje ima vadinti "mūsų".

Džiaugiuosi, kad po septyniolikos metų Anykščių parapijoje ir mane jau pavadina "mūsų klebonas" – vadinasi, tapau čia savu".

Taip rugpjūčio 24-ąją, per Šv. Baltramiejų – gandrų išskridimo dieną, atsisveikinimo popietėje Sakralinio meno centre kalbėjo anykštėnams kanauninkas S. Krumpliauskas.

Lygindamas kelias parapijas, kuriose jam jau teko tarnauti per 38 kunigystės metus, anykštėnus jis išskyrė ypatingu pamaldumu.

Kan. S. Krumpliauskas su rašytojais M. Telksnyte ir V. Račkaičiu.

Teisindamasis dėl tądien jam ištryškusios ašaros, jis kaltino savo amžių – juk nesigraudinęs nei su Kupiškiu, kur tarnavo vikaru, nei su kitomis parapijomis atsisveikindamas. Nors Anykščiuose jį nuolat lydėjo prieštaringa vietinių žmonių nuomonė, dvasininkas dėl to nesijaudino, tvirtindamas, kad jeigu jau kas kunigą apkalba, vadinasi, jis yra gyvas, ne koks akmuo...

Kauno anykštėnų vardu su dvasininku atsisveikina A. Strumskis.O dar po poros dienų, paskutinį rugpjūčio sekmadienį, per iškilmingas pamaldas jis keliskart kartojo "ačiū" anykštėnams, dėkodamas už jį stebinusį šio krašto žmonių pamaldumą ir ragindamas – svarbiausia – saugoti ir branginti lietuviškumą, Lietuvos dvasią.

Priimdamas anykštėnų, lydėjusį jį parapijos kasdienybėje aštuonioliktą vasarą, linkėjimus, S. Krumpliauskas pripažino įžvelgęs išskirtinį Anykščių krašto žmonių bruožą: jie nuolat bruzdantys, nuolat būna dėl ko nors nepatenkinti ar nesutariantys, bet kai tik iškyla būtinybė ką nors svarbaus nuveikti – bemat susitelkia ir drauge didžiulius darbus padaro.

Atsisveikina Vilniaus anykštėnai: R. Smetonaitė ir R. Tuskenis.

Paskutinį kartą anykštėnai savo kleboną tarnauti į kitą parapiją išleido prieš 43 metus. Tuomet 22 metus Anykščiuose tarnavęs Vincentas Arlauskas irgi išvyko ta pačia kryptimi – į Dusetas.

Kol parapija laukia iš Panevėžio atvykstančio naujojo klebono Petro Baniulio, joje likę du kunigai: vikaras Nerijus Papirtis ir altarista Bronius Žilinskas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...