Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-09-14   Alantoje mokslininkai priminė Petrą Tarasenką
 
 

Rugsėjo 14 d. Alantos dvare (Molėtų r.) Molėtų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos archeologijos draugija ir Molėtų krašto muziejumi surengė mokslinę konferenciją "Atveriant užburtų lobių paslaptis", kurioje išsamiai ir įvairiapusiškai atskleista mokslininko istoriko ir archeologo Petro Tarasenkos (1892-1962) asmenybė. Šiemet gruodį sukanka 120 metų nuo jo gimimo.

Iš Karališkių kaimo (Anykščių r.) kilusiam ir Anykščių valdinėje mokykloje 1906-1908 m. dvi klases baigusiam mokslininkui pristatyti konferencijoje buvo skirti penki pranešimai, surengtos parodos ir pažintinės išvykos po Alantos apylinkes.

Gintautas Šeikis konferencijoje apibūdino P. Tarasenkos ir Alantos ryšius, mokslininko gyvenimo kelią pristatė dr. Daiva Steponavičienė, jo kaip karininko tarnybą Lietuvos kariuomenėje 1919-1932 m. analizavo dokt. Vytautas Jokubauskas.

Archeologinį P. Tarasenkos paveldą apibūdino dr. Vykintas Vaitkevičius, o mokslininko kraštietis doc. dr. Gintautas Zabiela P. Tarasenką pristatė kaip piliakalnių tyrinėtoją.

Pranešėjas Gintautas Zabiela. Antano Verbicko nuotrauka

Tą pačią dieną mažoji konferencija buvo surengta ir Alantos gimnazijoje, kur mokslininkai, tarp jų ir G. Zabiela, vedė P. Tarasenkos pamoką.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...