Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-09-18   Anykštėnai menininkai pretenduoja tapti laureatais
 
 

Grupė iš Anykščių krašto kilusių žinomų kultūros ir meno pasaulio atstovų yra tarp 40 kandidatų gauti šių metų Nacionalines kultūros ir meno premijas.

Tarp pretendentų pateko rašytojas Valdas Papievis, kurio kandidatūrą pateikė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, ir poetas Algimantas Baltakis, kurį pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Nacionalines premijas siūloma skirti ir skulptoriams Vladui Vildžiūnui, kurį siūlo Vilniaus dailės akademija. Tarptautinių kultūros programų centras siūlo šią premiją skirti ir Gintarui Karosui, kurio senelių kraštas – Anykščiai.

Siūlyti kūrėją, kuris turėtų gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją, galėjo juridiniai asmenys. Iš 40 pretendentų premijos, kurios dydis šiuo metu sudaro 104 tūkst. litų, kasmet gali tikėtis 6 menininkai. Ši premija skiriama vieną kartą gyvenime.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos iki gruodžio 15 dienos, o premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (Vasario 16-osios) proga.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...