Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-09-25   Anykštėnui Kijeve įteikta Lietuvos diplomatijos žvaigždė
 
 

Minint Lietuvos ambasados Ukrainoje veiklos 20-metį, Kijeve surengta keletas šventinių renginių, o viename iš jų pagerbtas anykštėnas verslininkas ir leidėjas Virginijus Strolia.

Virginijus Strolia KijeveRugsėjo 21-ąją visos Ukrainos lietuvių draugijų atstovai kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir ambasados darbuotojais diskutavo lietuvybės išsaugojimo Ukrainoje, "Globalios Lietuvos" iniciatyvos įgyvendinimo klausimais, aptarė praktinius bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis aspektus, projektų rengimą.

Susitikime su Ukrainos lietuviais dalyvavo Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis ir užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

Šiame renginyje E. Ignatavičius paskelbė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio įsakymą dėl V. Strolios apdovanojimo už Lietuvos ir Ukrainos istorinių ryšių puoselėjimą ir sklaidą. Jis įteikė Kijeve gyvenančiam ir dirbančiam leidyklos "Baltia-Druk" vyriausiajam redaktoriui Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą "Lietuvos diplomatijos žvaigždę".

Garbės ženklas "Lietuvos diplomatijos žvaigždė""Už suteiktą garbę pirmiausia jaučiu dėkingumą amžiną atilsį tėvams ir Anykščių kraštui", – po apdovanojimo ceremonijos sakė Kiaušagalio bendruomenės tarybos narys 50-metis V. Strolia.

Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas "Lietuvos diplomatijos žvaigždė" yra teikiamas nuo 2010 metų. Šiuo ženklu apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius. Vos prieš savaitę tokio apdovanojimo sulaukė ir žinomas filosofas Tomas Venclova.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...