Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-10-12   Anykštėnės audinių raštai apgaubė Lietuvos amatininkus
 
 

Lietuvos nacionalinis muziejus išleido solidų albumą "Lietuvos tautinis paveldas. Tradiciniai amatai", kuriame supažindina su sertifikuotais šalies amatininkais, tęsiančiais amatininkystės tradicijas ir išlaikančiais kūrybinį savitumą. Albumo viršelis "apvilktas" anykštėnės audėjos Dalios Bernotaitės-Janušienės lovatiesės audinio raštais.

Lietuvos tautinio paveldo albumasAlbume pristatomi kone pusantro šimto žymiausių šalies amatininkų ir jų kūriniai. Visi jie reprezentuoja tradicinius Lietuvoje gyvenančių tautų amatus, o sertifikatai jiems suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama ir finansine pagalba, kurti amatų centrus, juose rengti edukacines programas.

Kone 300 puslapių leidinys pasakoja apie medžio, molio, geležies ir akmens apdirbimo amatininkus, juvelyrus, odininkus ir tekstilininkus, knygrišius, pynėjus bei rišėjus, dailiųjų amatų amatininkus, tradicinio maisto gamintojus bei tradicinės gyvulininkystės tęsėjus.

Niūronyse gyvenančios ir Arklio muziejuje dirbančios audėjos D. Bernotaitės-Janušienės amatą albume liudija jos portretas, beaudžiant rankšluostį, ir trijų lovatiesių raštai. Vienos iš jų ornamentas ir buvo panaudotas albumo viršeliui.

Tarp kitų amatininkų albume yra ir anykštėnas žolininkas Ramūnas Daugelavičius, pristatomi džiovinami jo vaistiniai augalai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...