Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-11-21   Premijų laureatai – Algimantas Zurba ir Osvaldas Janonis
 
 

Paaiškėjo abiejų svarbiausių Anykščių rajono savivaldybės skiriamų kasmetinių premijų laureatai.

Antano Baranausko literatūrinės premijos laureatu išrinktas ir gruodžio pradžioje bus apdovanotas žinomas šalies rašytojas prozininkas Algimantas ZURBA, o Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premijos laureatu tapo mokslininkas bibliografas ir kraštotyrininkas Osvaldas JANONIS.

Iš trijų kandidatų, kuriuos Lietuvos Rašytojų sąjungos komisija pateikė anykštėnams, išrinktas A. Zurba, kilęs iš Biržų krašto ir gyvenantis Vilniuje, A. Baranausko premijos nusipelnė už romaną "Krisius", kuriame atskleidė XX a. antrosios pusės Aukštaitijos kaimo žmogaus išgyvenimo dramatizmą jį supančios gamtos fone.  Laureatas nurungė dėl šios premijos su juo konkuravusius poetus Alį Balbierių ir Gintarą Bleizgį. A. Baranausko literatūrinės premijos dydis – 10 tūkst. litų.

O. Janono kandidatūrą Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai gauti pasiūlė anykštėnės Audronė Berezauskienė ir Evgenija Baltronienė bei Kauno anykštėnų draugija, atstovaujama verslininko Arūno Strumskio. Prof. O. Janonis, gimęs ir užaugęs Anykščių krašto kaimuose, neseniai pasitraukęs iš mokslinės ir pedagoginės veiklos, pastaruoju metu aktyviai tyrinėja Anykščių krašto praeitį, kaupia ir skelbia nacionalinės ir tarptautinės svarbos istorines žinias apie mūsų kraštą.

Laureatą rinkusi rajono Kultūros taryba jo kandidatūrą pasirinko iš dviejų – į šią premiją taip pat pretendavo iš Viešintų krašto kilęs aktyvus kraštotyrininkas, kelių knygų autorius Tautvilis Uža. T. Mikeliūnaitės kultūros premijos dydis – 5 tūkst. litų.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...