Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-12-08   Ugningos Kultūros sostinės metų palydos
 
 

Gruodžio 8-osios vakare Anykščiuose, kurie šią žiemą prisistato kaip Angelų miestas, tapo šviesiau, nei įprasta gruodį. Mieste ne tik nušvito įvairiausi angelų siluetai, bet ir tradicinę Kalėdų eglę įžiebdama besibaigiančių 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinė su šiuo titulu atsisveikino itin ugningai.

Ugnies spektaklis Anykščiuose.

Šia proga Anykščiuose ne tik surengtas ugnies spektaklis, liepsnojo laužai, bet ir pirmą kartą buvo sukurtos ir sudegintos dvi didžiulės šiaudinės skulptūros.

Etnologė Eglė Plioplienė ir skulptorius Kazys Venslovas, įgyvendinę šį Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingosios sekretorės Jolantos Zabulytės sumanymą, su būriu talkininkų pagal jaunųjų anykštėnų eskizus sukūrė įspūdingas šešių metrų aukščio "Saulės" ir "Gyvybės medžio" kompozicijas.

Dega šiaudinė skluptūra "Saulė".

Stebint daugiau nei tūkstančiui anykštėnų, apgulusių dar neužšalusios Šventosios krantines, palydint ritualinei muzikai ir užkalbėjimams, jos sudegė pakrantėje. Šia ugnimi simboliškai buvo pašventinta Šventosios srovė, kuri nutekės ir įsilies į Baltiją, skalaujančią kitų metų Lietuvos kultūros sostinės Palangos krantą.

Dega šiaudinė skulptūra "Gyvybės medis".

Palydėdami Kultūros metus, sudegindami 2012-ųjų ženklus ir perduodami Kultūros sostinės titulą Palangai, anykštėnai palangiškiams dovanojo simbolinę Angelų skrynią. Į ją jaunieji anykštėnai – visų mokyklų bendruomenės – sudėjo kuo geriausius linkėjimus tęsti kultūros misiją.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...