Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-12-27   Pirmasis "Globalios Lietuvos apdovanojimas" – Algirdui Avižieniui
 
 

Gruodžio 27 dieną Lietuvos Prezidentūroje pirmą kartą įteikti "Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012". Pirmąjį iš jų už viso gyvenimo nuopelnus iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiėmė pirmasis atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Algirdas Antanas Avižienis.

Prezidentė D. Grybauskaitė apdovanoja A. Avižienį. Džojos Barysaitės nuotrauka

Šiuo Užsienio reikalų ministerijos įsteigtu apdovanojimu nuo šiol bus pagerbiami užsienyje gyvenantys lietuvius ir su Lietuva savo kilme, giminyste ar kitais ryšiais susiję mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovai, įvertinant jų pasiekimus profesinėje srityje, kuriais prisidedama prie Lietuvos vardo garsinimo.

Apdovanojimai už viso gyvenimo nuopelnus šiemet taip pat buvo skirti menininkui Jonui Mekui ir verslininkui Juozui Kazickui. Už pasiekimus įvairiose veiklos srityse apdovanoti dar 9 užsienio lietuviai, tarp jų – ir anykštėno gydytojo Antano Šivicko anūkas Bogotos (Kolumbija) universiteto ekonomikos profesorius Antanas Mockus.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir apdovanojimą atsiėmė vienintelis A. Avižienis, kiti apdovanotieji už įvertinimą dėkojo vaizdo įrašuose.

"Globalios Lietuvos apdovanojimų" laureatus sveikinusi Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad lietuviai keliavo, kūrė ir paliko pėdsakus daugelio valstybių istorijose, o žymių tautiečių pavardės yra įrašytos garsiausių pasaulio universitetų metraščiuose. Valstybės vadovės teigimu, tik išlaikydami savo atvirumo tradicijas galime būti matomi pasaulyje ir perimti geriausią patirtį.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...