Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-01-21   Vilniaus anykštėnų mokslininkų popietes Koplyčioje pradėjo teisininkas
 
 

2013-uosius Anykščiuose paskelbus Pasaulio anykštėnų metais, Vilniaus anykštėnų sambūris  kviečia į susitikimus Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre. Kiekvieno mėnesio trečią penktadienį (išskyrus vasaros mėnesius) iš Vilniaus atvyks iš Anykščių krašto kilęs mokslininkas ir čia susitiks su anykštėnais.

Pirmasis šio susitikimų ciklo svečias sausio 18-ąją buvo Vilniaus anykštėnas, M. Romerio universiteto docentas dr. Ramūnas Vanagas. Šiai popietei svečias pasiūlė paskaitą-diskusiją „Pilietis ir teisėsauga: priešai ar partneriai“.

Doc. dr. Ramūnas Vanagas. Tomo Tuskenio nuotrauka

Pasak svečio, tokia tema slidi, nes teisės specialistai nėra mėgiami mūsų visuomenėje. Kaskart teismo procese dalyvauja dvi pusės, ieškovas ir atsakovas, o teismo salę tik viena pusė palieka patenkinta. Tai iškart lemia, kad vienai bylos šaliai teisėjas yra geras, o kitai – blogas. Teismo procese tenka įvertinti begalę faktų, ir tik po to jau galima siekti objektyvios išvados. O visuomenė nuolat tikisi maksimalaus efekto iš teisinės sistemos.

R. Vanagas neapsiribojo konkrečiais klausimais, stengėsi populiariai pakalbėti apie tai, kaip teisės mokslas nuolat transformuojasi, kaip teisės aktų pakeitimai sukelia grandininę reakciją.

Į pirmąjį Vilniaus anykštėnų susitikimą susirinkus nedaug klausytojų, platesnė diskusija neišsivystė, bet docentui buvo malonu tarp susirinkusiųjų pamatyti savo mokytoją Jadvygą Zukienę, prisiminti ir savo mokyklines dienas Skiemonių miestelyje.

Vasario 15-ąją, penktadienį, Vilniaus anykštėnų sambūris ir jo vadovė Rita Virbalienė anykštėnus pakvies į Koplyčią susitikti su mokslininku istoriku.

Judita SKAČKAUSKIENĖ,
Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė

 
 
    Atgal...