Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-01-21   Daiva Agafanovienė išrinkta Metų kultūros šviesuliu
 
 

LRT radijo laida "Ryto allegro" penktą kartą paskelbė Metų kultūros šviesulį – žmogų, 2012 metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. Metų kultūros šviesuliu pirmąkart išrinkta anykštėnė – Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Ažuožerių padalinio vyresnioji bibliotekininkė Daiva AGAFANOVIENĖ.

Ažuožerių bibliotekininkė Daiva Agafanovienė. Foto: www.lrt.lt

Pristatydamas Metų kultūros šviesulį, portalas www.lrt.lt pasakoja: "Ažuožerių bendruomenės siela vadinama iniciatyvi, veikli bibliotekininkė, sutelkusi mokinių būrelį, prisiuvusi lėlių, įkūrė teatrą „Skruzdėlytės“, su kuriuo dalyvauja Aukštaitijos regiono lėlininkų šventėje „Kai prabyla lėlės“. Ji pirmoji rajone pradėjo organizuoti vasaros skaitymo stovyklas. Finansiškai sunkiu laikotarpiu, kai biblioteka stokojo naujų knygų, D. Agafanovienė surengė akciją „Nauja knyga bibliotekai“. Kai vyko bibliotekos renovavimo darbai, atlaisvinusi savo buto didžiausią kambarį, bibliotekininkė čia įkurdino biblioteką, kad gyventojai turėtų galimybę skaityti, naudotis internetu."

Balsavime internetu D. Agafanovienė šiemet nurungė Metų kultūros šviesuliu taip pat pretendavusius tapti Šiaulių miesto, Joniškio, Šakių ir Marijampolės rajonų kultūros darbuotojus.

LRT radijo Klasikos laidos "Ryto allegro" redaktorė Alma Valantinienė sakė, kad į Metų kultūros šviesulio titulą buvo atrinktos penkios kandidatūros iš apie 30 pasiūlytųjų.

Metų kultūros šviesulio laureatė bus apdovanojama sausio 23 dieną Vilniuje, įteikiant ir LRT "Bitinukų" apdovanojimus.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...