Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-02-15   Anykščių imtynininkų pergalės ir patirtys 2012-aisiais
 
 

Pasibaigus 2012-iesiems, noriu pasidžiaugti, kad Anykščių krašto imtynininkams praėjusieji metai buvo sėkmingi ne tik sportiniais rezultatais, bet ir organizuotais renginiais.

Tik prasidėjus metams Anykščiuose buvo organizuotas Lietuvos suaugusiųjų graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių čempionatas, skirtas Anykščiams – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinei. Lietuvos imtynių federacija po 20 metų čempionatą iš Vilniaus perkėlė į Anykščius.

Ramūnas DagysDaug nematomo organizacinio darbo ir puikus įvertinimas – čempionatas pripažintas kaip geriausiai organizuotas per visą imtynių istoriją. Imtynių federacija pasistengė, kad kuo daugiau žmonių apie Anykščius turėtų gerus prisiminimus: pagamino specialius medalius su Anykščių herbu, pirmą kartą organizavo dalyvių, čempionato svečių varžybas, aptarnaujančio personalo akreditaciją. Varžybų uždarymo metu koncertavo grupė „Pikaso“. Žiūrovų gausos finalinėse kovose galėjo pavydėti bet kuris sporto renginys.

Sportiniais pasiekimais džiugino ir sportininkai. 60 kilogramų svorio kategorijoje susitiko Ramūnas Dagys ir Tomas Sobolevskis. Nugalėjo didesnę patirtį turintis Ramūnas, o Tomas džiaugėsi iškovotu pirmuoju sidabro medaliu suaugusiųjų grupėje.

Tomas Sobolevskis

Šeštą kartą Lietuvos čempionės vardą moterų imtynėse iškovojo Indrė Bubelytė. Pirmaisiais čempionių medaliais džiaugėsi Kristina ir Danutė Domikaitytės. Sesės Vaiva ir Viktorija Belovaitės laimėjo sidabro ir bronzos medalius. Bronzos medalius laimėjo Aligija Venslovienė, Justina Aldusevičiūtė ir Giedrė Balčiūnaitė.

Lietuvos čempionės, iš kairės pirmoji eilė: Kristina Domikaitytė, Indrė Bubelytė, Danutė Domikaitytė, antroji eilė: Giedrė Balčiūnaitė, Viktorija ir Vaiva Belovaitės, Justina Aldusevičiūtė, Aligija Venslovienė

Trečią kartą organizuotą Vytauto Šidlausko komandinį turnyrą pernai laimėjo Anykščių komanda. Tradiciniai Ričardo Deksnio ir tarptautinis Vlado Žmogino turnyras vyko kaip įprasta.

Anykščių imtynininkai vėl turėjo progos savo jėgas išmėginti su Vokietijos Greifswaldo sportininkais bendroje stovykloje Anykščiuose. Ne tik kovos ant imtynių kilimo ir draugiški pabendravimai po treniruočių, naujos pažintys ir ateities planai palaiko dviejų šalių klubų bendradarbiavimą. Perspektyviausi Anykščių jaunieji imtynininkai dalyvavo tarptautinėje stovykloje Baltarusijoje.

Pernai vykę Europos ir pasaulio čempionatai liks įsimintini tai ne tik dalyvavimu, bet ir pirmaisiais juose iškovotais medaliais per visą Anykščių imtynių istoriją. Ramūnas Dagys ir Indrė Bubelytė Lietuvos suaugusiųjų rinktinės sudėtyje dalyvavo Europos čempionate, kur vyko ypač didžiulė konkurencija, nes buvo kovojama dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes. Čia įgyta patirtis davė daug naudos.

Anykščiuose miesto šventės metu buvo organizuotos paros futbolo varžybos tarp Anykščių futbolo aistruolių ir Lietuvos imtynininkų. Varžybos tarptautinės, nes jose dalyvavo ir vienas užsienietis – ispanas, kuriam jos paliko didelį įspūdį. Kol vyko  futbolo varžybos, Lenkijoje vykusiame Europos kadetų moterų imtynių čempionate Danutė Domikaitytė pirmą kartą Lietuvos moterų imtynių istorijoje iškovojo bronzos medalį.

Danutė Domikaitytė

Ramūnas Dagys ne kartą įrodė, kad jis yra pajėgus imtynininkas, kadetų ir jaunimo čempionatuose iškovodamas penktąsias vietas. Iki medalio jam pritrūkdavo tik vienos pergalės. Ir pagaliau jis iškovojo bronzos medalį Europos jaunimo graikų-romėnų imtynių čempionate, o pasaulio jaunimo čempionate vėl pritrūko vienos pergalės ir laimėta aukšta penktoji vieta.

Medaliai iš čempionatų tuo nesibaigė. Kristina Domikaitytė, dalyvaudama pasaulio jaunių (Belt wrestling – imtynės už diržų) čempionate iškovojo bronzos medalį.

Kristina Domikaitytė

Bronzos medalį tokio pat stiliaus imtynėse laimėjo ir Tomas Sobolevskis Pasaulio suaugusiųjų taurės varžybose. Tai juodo darbo ir atsidavimo pamėgtai sporto šakai rezultatas.

Tomas Sobolevskis ir jo draugai

Sumažėjus finansavimui, Anykščių imtynininkai neturėjo galimybės dalyvauti tarptautiniuose turnyruose Ukrainoje, Vokietijoje ir Estijoje.

Ne ką mažiau džiugino ir jaunieji imtynininkai, kovodami Lietuvos pirmenybėse ir tarptautinėse varžybose. Domas Krikščiūnas tapo Lietuvos jaunučių pirmenybių nugalėtoju, sporto žaidynių graikų-romėnų imtynių nugalėtoju ir laisvųjų imtynių prizininku, tarptautinių varžybų nugalėtoju bei prizininku. Donatas Grybas gerai imtyniavo ne tik pirmenybėse, iškovodamas nugalėtojo vardą, bet ir Pekino olimpinio bronzos medalio laimėtojo Mindaugo Mizgaičio organizuotuose absoliutaus svorio kategorijos turnyruose. Mindaugas Koniuchinas, Lukas Čiučelis iškovojo prizines vietas pirmenybėse.

Vis dažniau apie save primena ir vaikų amžiaus grupės sportininkai: Evaldas Žibutis, Mantas Ulys, Dovydas Žarskus, Karolis Varnas, Nojus Kriaučiūnas, Deimantas Žvikas.

Nuo rugsėjo mėnesio imtynių paslapčių pradėjo mokytis ir Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai. Imtynių treneriu Troškūnuose dirbti pradėjo Algirdas Pupkis.

Baigiantis metams buvo organizuotas susitikimas su Lietuvos imtynininkais olimpiečiais – Mindaugu Ežerskiu, Mindaugu Mizgaičiu, Edgaru Venskaičiu ir Londono olimpiados bronzos medalio laimėtoju Aleksandru Kazakevičiumi. Traupio pagrindinės, Troškūnų, Kavarsko ir Anykščių A. Baranausko vidurinių mokyklų mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti pasakojimus apie imtynių sportą, sportininkų pasiekimus, darbą treniruotėse, bet ir palaikyti savo rankose medalį, nusifotografuoti.

Lietuvos imtynių federacija, atsižvelgusi į Anykščių imtynininkų pasiektus rezultatus per 2012 metus, į 2013 metų rinktinių sąrašus įtraukė 12 sportininkų. Rinktinėse atsidūrė: vaikų – Mantas Ulys ir Dovydas Žarskus, jaunučių – Mindaugas Koniuchinas, jaunių – Domas Krikščiūnas, Dominykas Orlovas ir Donatas Grybas, jaunimo – Tomas Sobolevskis ir Kristina Domikaitytė, suaugusiųjų – Ramūnas Dagys, Indrė Bubelytė ir Danutė Domikaitytė.

Anykščių meras Sigutis Obelevičius su stipriausiais anykštėnais imtynininkais

Prasidėjus 2013 metams, imtynininkų rezultatai ir vėl pradeda džiuginti. Lietuvos suaugusiųjų čempionate Andrius Vaičiūnas iškovojo bronzos medalį. Moterų imtynių čempionėmis tapo Justina Labakojienė, Danutė Domikaitytė ir Indrė Bubelytė, prizininkėmis – Aligija Venslovienė, Viktorija Belovaitė ir Deimantė Kobošiūtė.

Vytauto Šidlausko vardo imtynių IV turnyrą (dalyvavo 10 komandų ) vėl laimėjo anykštėnai. Ramūnas Dagys savo sportinį meistriškumą su Lietuvos rinktine dvi savaites tobulino Amerikoje. Patirta trauma, manome, tik laikinai pristabdė norą siekti sportinių aukštumų.

Arvydas KRIKŠČIŪNAS

 
 
    Atgal...